bursa ilaçlama
 ilaçlaması

bursa ilaçlama

böcek ilaçlaması

hamamböcekleri ilaçları ve mücadele

fare ilaçları,fare kapanları,fare nasıl yakalanır?

Anasayfa  

Keneler Hangi Ortamda Sık Görülür?

Kısa Açıklama
:
Kene , çalılık ve yeşil, yüksek otlu alanlarda bulunabilir. Bu nedenle daha çok kırsal bölgelerde ve hayvancılıkla uğraşan kişilerde kene saldırısı görülmekle birlikte kentsel alanlardaki uygun ortamlarda da kene vakaları olabilir.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
Keneler Hangi Ortamda Sık Görülür?
kene türleri,kene çeşitleri,keneler Keneler daha çok çifçilik yapan,hayvancılıkla uğraşan bölgelerde kendisini gösterir.850 Yakın kene türü vardır bunlar değişik ülkelerde değişik iklimlerde görünmektedir.Bizim ülkemizde bu kene çeşitlerinin bir çoğu görünmektedir.Kene hayvanın olduğu her yerde vardır hem vahşi doğadaki havanın üzerine yapışır hemde evcil hayvanların üzerinde bulunur dolayısıyla genellikle kene hayvanların üzerinde bulunduğundan dolayı hayvancılıkla uğraşan alanlarda ahırda,çiftlikte,merada daha öok keneye rastlıyoruz.Ayırıca kene kuşlar aracılığıyla geldiği içinde piknik alanlarındada bulunmaktadır.Kene evde bulunmaz çünkü kenenin eve girmesi için bir hayvan girmesi evcil hayvanlarımız kedi,köpeklerimizi dılarıya bırakıyorsak onlarla bulaşması mümkündür.Evinizde kenenin üremesi mümkündür ve bir kene ortalam 1500 yavrular bu yüzde kene ilaçlaması çok önemlidir ve işi bilen profesyonel sağlık bakanlığından onaylı bir firmanın ilaçlama yapmalıdır.

KENELERİ ÇOĞALMASINI ÖNLEMEK

Hastalığın bulaşmasına neden olan keneleri doğal hayattan yok etmek mümkün değildir. Çünkü dişi bir kene 2 bin-7 bin arasında yumurta bırakabilmektedir. Ancak çiftlik hayvanlarında düzenli ilaçlama ile biyolojik üreme zinciri kırılmak suretiyle kabul edilebilir düzeyde azaltılabilir. Keneler, KKKA hastalığının yayılması yanında hayvanlarda birçok viral, bakteriyel ve kan parazitlerinden ileri gelen hastalığın oluşmasına da neden olmaktadırlar. Bu nedenle çiftlik hayvanlarında düzenli ve sürekli mücadele gereklidir.

Sık Sorulan Sorular

Kene İlaçlaması Fİyatları?

kene sorularıKenelere karşı evimizi nasıl ilaçlatmalıyız?


kene sorularıKeneleri ilaç dışında hangi yöntemlerle evimizden uzak tutarız?

kene sorularıKırım Kongo Kanamalı Ateşi'nin belirtileri nelerdir?

kene sorularıKeneler KKKA dışında hangi hastalıkları taşıyor olabilir?

ev ilaçlama