bursa ilaçlama
 ilaçlaması

akrep

yeşil akrep

akrep resimleri

akrep ilaçları ve mücadele

akrep sokmasında hemen hasteneye gidilmelidir

akrepler en tehlikeli böcek türüdür

akrep ilaçları,akrep kapanları,akrep nasıl yakalanır?

akrep ilaçlama

akrep ilaçlama

akrep ilaçlama

Anasayfa  

Akrep İlaçlama

Kısa Açıklama
:
Günümüzde akrepler atrık bırakın bahçeli evlerde çıkmayı apartman boşluklarından evlerimize kadar gelmekte ve evlerimizde yuva yapabilmektedirer.Marmara İlaçalma,Müşterilerine akrep ilaçlama konusunda hem garantili hemde ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
Akrep İlaçlama,Akrep ilaçları,Akrep ilaçlamanın Önemi
akrep ilaçlama,akrep çeşitleri çeşitleri,akrep sokması Akrepler sıcak ve nemli havaları seven canlılardır. Dışarı etkilere karlı vuvütları sert ve kalın bir tabakala ile örtülüdür bu tabaka akreplerde kalkan görevi görür.Kalkık kuyruğu ve kıvrık bir iğnesi bulunan akrepler eklembacaklılar sınıfındandır.Akreplerin dünyada 1500 den fazla türü vardır. Türkiyede ise akrep ilaçlamsı yaptığımız 25 akrep türü bulunmaktadır.Dünyanın en uzun akrebi 25 cm dir
Akrepler genellikle taş duvarlar arasında bulunurlar,hemen hemem bütün doğa şartlarına uyumluluk sağlaya bilen akrepler ormanlar,evlerimizin bahçelerinde,kayalık alanları tercih ederler. Akrepler sıcak yerleri sevdiklerinden dolayı,eğer akrep ilaçlaması yapcaksanız nemli ve ıslak bölgeler ilk bakmanız gereken yerlerdir. Bir dişi akrep doğum süresi 6 ile 10 aydır ve bir doğumda yaklaşık 20-50 yavru meydana gelir.
Akreplerin çok zehirli olduğu uzun yıllardan beri bilinmektedir.Akrepler aslında bir insanı yada hayvanı sokmasının amacı kendisini koruma içgüdüsünden gelmektedir.Akreplerin zehirini kullanma amacı genellikle avını yakalamak veya sindirmek içindir akrep zehirinin temel etkisi nörotoksik bir etkiye sahiptir.

<

Akrep Sokması ve Belirtiler

Akrep sokmasında ve akrep zehiri kana bulaştığı andan sonra ilk görülen etkiler kan basıncı yükselebilir veya düşebilir, yanıcı bir ağrı,deride büyük kızarıklar ve şişlikler olucaktır.Bilinç kaybı,başdönmesi,ağızdan köoük gelmesi gibi etkilerde görülebilir. Bulantı ve kusma olur hatta yetişmş akreplerin soktuğu insanlarda komaya girdikleri görülmektedir.Akrep sokmalarında vücutta aşırı bir adrenalin yükselmesi olcağından dolayı kan damarlarında pıhtılaşmaya sebep vermektedir.Bu vucüt metabolizma'sıdaki ani değişikliklerde ani kalp krizlerine sebep vermektedir.

Akrep Sokmasında Neler Yapılmalı?

Akrep sokmalarında ilk olarak yara yeri temizlendikten sonra üzerine buz basılmalıdır.Bunlardan sonra en yakın bir sağlık kurumuna gidilmelidir.Hastaneye gittiğinizde tekrar yara yeri temizlendikten sonra,alerjik bir reaksiyon söz konusuysa akrep sokması için antialerjik ilaçlar yapılcaktır.Bunlara ilave olarak gerekirse akrep serumu denilen ilaçlar hastalara uygulanmaktadır .
akrep ile mücadelede alınması gereken önlemler

Akrep Sokması Vücudu Nasıl Etkiler?

Akrep sokmasında özellikle ısırık yerinde kızarıklık olur,şişlik olur veya ağrılar olur.Bu ağrılar gittikçe artarsa hastanın genel durumu bozulursa uyuşukluklar,çarpıntılar,tansiyonda düşmelere ve nefes almada güçlük olursa bir zehirlenme söz konusudur.Hastanın genel durumu gittikçe kötüleşiyorsa zehir vücuda yayılıyor demektir veya hastanın akrebe karşı bir alerjisi vardır.

Evde Akrep Çıkması

ilaçlama fiyatlarıAkreplerin evlerimize girmesinin temel sebebi her canlıda olduğu gibi besin ve su kaynağı arayışlarından kaynaklanmaktadır. Burda önemli olan akreplerimizin neden bizim evimize girdiklerini iyi tespit edip doğru müdahale,doğru zamanlarda yapmaktan geçmektedir. Son yıllarda Sarı akrep dediğimiz akrep türünü özellikle istanbul olmak üzere büyük şehirlerimizdeki evlerde sıkça rasladığımız bir akrep türüdür. Bu akrep türü bina ve apartmanlardaki duvar çatlakları,boru,balkon boşlukları gibi yerlerden evlerimize girmekte ve genellikle nemli bir bölge olan mutfaklarımızın dolap kısımlarında yada banyolarımızın duvar çatlaklarında oyuva yaparak bu bölgelerde saklanmaktadır. Tüm bu sebepler ile evlerde çıkan akrepler ile mücadele başlamadan önce bu böceklerin evlerimize nerden girdiğini,nerelere yuva yapabilceğini,nemli bölgeleri,özelliklede evdeki depoya döküntü yerler iyi tespit edilip bidaha akreplerin bu bölgelere giremiyceği bir şekilde duvar çatlakları varsa kapatılmalı,nemli bölgeler temizlenmelidir...

bursa kene ilaçlamaAkrep ilaçlaması için kullanılan akrep ilaçlarının ziraat mühendisleri tarafından hazırlanıp eğitimli teknisyenler tarafından kullanılması gerekmektedi


Akrep ilaçlaması hizmeti verdiğimiz iller arasında İstanbul akrep ilaçlama,izmir akrep ilaçlama ve izmit akrep ilaçlama şubelerimiz vardır.

BURSA,İSTANBUL VE İZMİR'İN TÜM SEMTLERİNE AKREP İLAÇLAMA SERVİSİMİZ VARDIR!

AKREP İLAÇLAMA FİYATLARI

ilaçlama fiyatlarıAkrep ilaçlama fiyatlarının çok pahalı olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz.Akrep eklembacaklı böcek türleri arasında en dayanıklı ve en tehlikeli haşere türlerinden biridir.Akrep ilaçlamasında kullanılan ilaçların profesyonel ilaçlar ve uzman bir böcek ilaçlama şirketi yapmalıdır aksi halde evinizde,işyerinizde yada bahçenizde akreplerden kurtulmayacağınız gibi yanlış ilaçlamadan dolayı akreplerin böcek ilacına dirençlerini artırmış olacaksınız. Ancak şunu bilmenizi isteriz ki belirlediğimiz ilaçlama fiyatları bütün ekonomik bütçelere hitap edecek şekildedir ve hiçbir bütçeyi zorlamaz


Akrep İlaçlama Fiyat Listesi

100 m2 Bahçe İlaçlama(Akrep) Güncelleniyor
100 – 150 m2 İşyeri, Konut, Daire İlaçlama(Akrep) Güncelleniyor
100 – 150 m2 Ev İlaçlama(Akrep) Güncelleniyor
150 – 200 m2 Daire İlaçlama(Akrep) Güncelleniyor
150 – 200 m2 Apartman İlaçlama(Akrep) Güncelleniyor

AKREP İLE MÜCADELE

  akrep
Akrep mücadelesi için eczane, mahalle bakkalı, büfe ya da market benzeri yerlerden içeriği ve garantisi olmayan ilaçları kullanmak insan sağlığı için son derece zararlıdır.

Bursa Akrep İlaçlama

bursa akrep ilaçlama Bursa ilaçlama şirketimiz tarafından kullanılan böcek ilaçları son derece etkin maddeler içeren ilaçlardır. Bursa hamamböceği ilaçlama firmamız, uzman ilaçlama personeli en güvenilir ve en garantili hizmeti; sizlere 7/24 günün her saatinde sunmaktadır.

 

Sık Sorulan Sorular

izmir ilaçlama sorulan sorular

bursa akrep ilaçlamaAkrep İlaçlama fiyatları?

akrep sorularıAkrep karşı evimizi nasıl ilaçlatmalıyız?


akrep sorularıAkrep ilaç dışında hangi yöntemlerle evimizden uzak tutarız?


akrep sorularıAkrep ilaçları nelerdir?

 

İstanbul Örümcek ilaçlamaİstanbul akrep ilaçlama


İzmir akrep ilaçlamaizmir akrep ilaçlama


kocaeli akrep ilaçlamaKocaeli akrep ilaçlama


akrep sorularıAkrep türleri?,Akrep hakkında bilgi?

ev ilaçlama