Telefonlar

Tatarcık İlaçlama

tatarcık

Tatarcık bir çeşit sinektir. Yapı itibari ile kelebek ile karıştırılan tatarcık oldukça pis bir canlıdır. Kelebeklerin aksine tatarcığın renkleri mattır ve siyah yada koyu kahverengidir. Beslenimini insan ya da hayvan kanı ile sağlarlar. Yaşam alanları genelde çöplükler, lağım ve pis su atıklarının bulunduğu bölgelerdir. Gündüz görünmezler gece aktif olan canlılardır. Loş ortamlarda ya da kullanılmayan depo gibi bölümlerde saklanırlar. Tatarcıklar yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Yumurta lavralarını pis su atıklarının bulunduğu bölgelere bırakırlar.

Yapıları gereği pis bölgelerde yaşayan tatarcıklar bir çok mikrobu bünyelerinde barındırırlar. Kan emerek beslenen canlı oldukları için ısırdıkları bölgeye bu mikropları bırakırlar. Bu nedenle tatarcık ısırması; sıtma, tifo, ateşli hastalıklar ve tatarcık humması gibi hastalıklara sebep olurlar. Isırdıkları bölgede aşırı kızarıklık ve kaşıntı oluşur.

Evde tatarcık görülmesi durumunda mutlaka bir ilaçlama şirketi ile görüşüp tatarcık ilaçlama konusunda destek alınması gerekmektedir. Tatarcık ile mücadele kolay olmadığı için tatarcık ilaçlaması; ilaçlama şirketleri tarafından yapılır ise daha garantili ve kesin çözüm olacaktır. Her ilaçlama şirketine güvenmek bu sektör için pek kolay değildir. Bu yüzden böcek ilaçlama şirketleri ile görüşürken mutlaka ruhsatlı ve sağlık bakanlığı onaylı bir firma olmasına özen göstermelisiniz.

Bizler ilaçlama şirketi olarak yıllardır böcek ilaçlama konusunda 24 farklı şube şile sizlere her türlü haşereden kurtulmanız için servis sağlıyoruz. Tatarcık ilaçlama konusunda deneyimli ilaçlama yapan teknisyenlerimiz ve ziraat mühendisleri tarafından sağlık bakanlığı onaylı tatarcık ilaçları ile sizlere kesin ve kaliteli çözüm sunmaktayız.

8 Eylül 2012 Saat : 10:20
Okunma
devamını oku

Mayıs Sineği

Mayıs Sineği İlaçlama

Mayısta çıkan sinekler

Havalar ısındı ve çöplerinde açık alanda sıcakla buluşmasıyla uçan haşerelerde artış görülmeye başlandı. Önlem alınan yerlerde sayısal üstünlük çok fazla olmasa da ömrü kısa olan bu sinekler rahatsız edici olabiliyorlar. Mayıs sineği bir gün yaşamaktadır. Bu kısa ömürlü haşere 24 saat boyunca gıda maddeleri çevresinde uçuşrak mikropları bize bulaştırdığından oldukça tehlikelidir. Tifo, dizanteri ve alerjik reaksiyonlara sebep olacak hastalıkları bünyemize taşırlar. Bu nedenle mayıs sineği ilaçlama yaptırılmalıdır.

28 Mart 2012 Saat : 8:38
Okunma
Ziraat Mühendisi
devamını oku

Köpek piresi insana bulaşırmı

Köpek Piresi İlaçlama

Evcil hayvandaki pire bize bulaşırmı?

Pire evcil hayvanlardan kan emerek beslenir. Yaşam alanınızda bakımsız bir evcil hayvan varsa üzerindeki pire size bulaşacaktır. Pireler kan emen haşerelerdir ve üstündeki canlıdan günde 3-4 defa kan emer. Kan emme işlemini bitirdikten sonra yumurtalarını bırakmak için evimize yada işyerimize girerler. Pireler ancak profesyonel ilaçlama şirketleri müdahelesi ile giderilebilir. Köpek piresi ilaçlama için ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz.

24 Mart 2012 Saat : 8:13
Okunma
Ziraat Mühendisi
devamını oku

Kanatlı Karınca İlacı

Kanatlı Karınca İlacı

Karınca ilaçları

Kanatlı karınca ile mücadele etmek için etkili karınca ilacı kullanmak gereklidir. Karıncalar sayısal çoğunluğu olan haşere olduğu için kalıcı özellikteki ilaç tercih edilmelidir.

Kanatlı karınca nasıl yok edilir? 

Kanatlı karınca sıvı ilaçlama ile yok edilir. Türkiye’de bir çok ilaçlama firmasının kullanmadığı tebeşir uygulaması da şirketimiz tarafından kullanılmaktadır. Kanatlı karıncalar yürüme esnasında her hangi bir uzvu bu tebeşirler temas ettiğinde zehirlenerek yuvada ölmesi sağlanmaktadır. Kanatlı karınca ilaçlama için şirketimiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

 

22 Mart 2012 Saat : 2:22
Okunma
Ziraat Mühendisi
devamını oku

Pire ısırmasına ne iyi gelir

Pire ısırması

Pireler ısırarak kanımız emerler. Isırdıkları yerlerde kızarıklık ve şişlik yaratırlar. Pire ısırması sonucu aşırı şekilde kaşıntı hissi oluşur. İşte o yüzeyi kaşındığınız da deriden kopmalar nedeniyle cildiniz tahriş olmaktadır. Pire ısırığına doktor tavsiyesi ile alınan pire kremi iyi gelmektedir. Tekrar pire ısırmasına mahal vermemek için pire ilaçlama yaptırmalısınız.

19 Mart 2012 Saat : 12:16
Okunma
Ziraat Mühendisi
devamını oku

Mutfakta görülen beyaz böcekler

gümüşçün

Mutfaktaki haşereler

Gümüş böcekleri genellikle beyazımsı renklerde olan küçük haşerelerdir. Mutfak gibi nemli ve ısı olarak yüksek yerleri tercih ederler. Mutfakta görülen küçük böcekler zararlıdır. Gıda maddeleri üzerinde dolaşarak salgıladıkları mikroplu sıvıyı bulaştırarak hastalanmamıza yada alerjik reaksiyonlara neden olurlar. Mutfakta görülen gümüş böceği ilaçlama yapılması gereklidir. Gümüş böceği ilaçlama için bölgenize en yakın gezici servisimiz hizmetinizdedir.

12 Mart 2012 Saat : 1:46
Okunma
Ziraat Mühendisi
devamını oku

Çıyan Zararları

Çıyan zararı

Çıyanın Zararı

Çıyan tehlikeli haşere grubunda sayılan çok ayaklı bir canlıdır. Taşlık alanlarda dolaşan çıyanlar özellikle yağışlı havalarda yuvalarından çıkıp evlerimize giriş yaparlar. Yatak yorgan ve dolap içlerine saklanarak gece olmasını beklerler. Gece aktif hale geçen çıyan gıda maddesi aramaktadır. Tehlike anında çıplak vücut bölgemizi sokarak zehrini bulaştırır. Büyük bir sancı yapan çıyan zehirlenmesinde doktora başvurulmalı ve ilaçlama servisi çağrılmalıdır.

10 Mart 2012 Saat : 9:08
Okunma
Ziraat Mühendisi
devamını oku

Hamam böceği Jel İle Bitermi

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama

Evlerde ve işyerlerinde en çok görülen hamam böceği türüdür. Bu haşere çok hızlı ürediğinden ve çok fazla dayanıklı olduğundan mücadelesi en zor haşerelerden biridir. Genellikle sıvı ilaçlama yöntemi tercih edilen hamam böceği için ikinci bir uygulama yöntemi daha vardır. Bu uygulama diğerine göre farklı şekilde ve farklı ilaç ile yapılmaktadır. Jel ilaçlama ortamda çok fazla hamam böceği yoksa ve mekanı kapalı bırakma imkanı olmadığı durumlarda kullanılır. Ayrıca ilk uygulamada yapılan sıvı ilaçlama arkasından takviye ilaçlama olarakta tercih edilmektedir.

9 Mart 2012 Saat : 8:24
Okunma
Ziraat Mühendisi
devamını oku
Böcek ilaçlama Son Yazılar FriendFeed
reklam
böcekilaçlama
hamamböceği ilaçlama
böcek ilaçlama
Komedi