bursa ilaçlama
 ilaçlaması

pire ile mücadele

pire ile mücadele

pire ilacı

böcek ilacı

böcek ilacı

böcek ilacı

böcek ilacı

böcek ilacı

Anasayfa  

Böcek İlaçlaması

Kısa Açıklama
:
Böcek türlerinin sayısı milyonları aşmaktadır.Günümüzde bilinen hayvanların %80'i bu sınıftadır. Bu kadar geniş bir ve çeşitlilik gösteren böcek ailesiyle mücadele'de oldukça zordur.Her böcek türü içim farklı böcek ilaçları ve farklı dozajda ilaç kullanılmalı ve böcek ilaçlaması dikkate alınması gereken bir konudur.
Konuyla İlgili Arama Sorguları
:
böcek ilaçlama fiyatları, böcek ilaçlama istanbul , böcek ilaçlama izmir, böcek ilaçlama makinaları, bursa böcek ilaçlama , böcek ilaçlama şirketleri , böcek ilaçlama bursa, böcek ilaçlaması , böcek ilaçlama nasıl yapılır, böcek ilaçlama pompası , sümüklü böcek ilaçlama , böcek ilaçlama firmaları, uzman böcek ilaçlama , böcek ilaçlama videoları, izmir böcek ilaçlama, yeşil böcek ilaçlama , mustafa karadeniz böcek ilaçlama şakası , böcek ilaçlama beşiktaş , izmir böcek ilaçlama fiyatları , böcek ilaçlama sertifikası , böcek ilaçlama şişli , ev böcek ilaçlama , belediye böcek ilaçlama
Konu Başlığı
:
Böcek İlaçlama,Böcek ilaçları,Böcekler,Böcek ilaçlamanın Önemi
böcek ilaçlama,böcek türleri,böcek çeşitleri,böcekler

Böcek İlaçlama

Marmara böcek ilaçlama şirketimiz 17 yılı aşkın süredir, insanlar için bir sorun haline gelen, böcek ve kemirgenleri yok etmek için günün her saati İstanbul, İzmit, Bursa ve İzmir’in tüm semtlerinde en ekonomik fiyatlarla kaliteli böcek ilaçlama uygulaması yapmaktadır. Haşere ilaçlama şirketi olarak, ilaçlama faaliyetlerinde kullanmakta olduğumuz böcek ilaçları, sağlık bakanlığı onaylı etkili ilaçlar olup, uzman ve deneyimli ilaçlama ekiplerimiz tarafından uygulanmaktadır.

Yıllardır böcek ilaçlama sektöründe 1000'lerce müşterisinin talebini karşılayan ve güler yüzlü ve uzman ilaçlama personeli ile daima yanınızdayız. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile Marmara böcek ilaçlama şirketimiz, müşteri memnuniyetini ön planda tutan şirket prensibi ile sürekli büyüyen ilaçlama şirketidir. Marmara ilaçlama şirketi olarak, araç filomuz ve motorlu ekiplerimiz ile günün her saati müşterilerimizin istediği gün ve saatlerde profesyonelce ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

Böcek ilaçlama şirketi olarak, müşterilerimizin istediği günlerde ve saatlerde ilaçlama hizmetlerini garantili ve güvenilir şekilde uygulayan Marmara ilaçlama şirketimiz ekonomik fiyatlarla ucuza ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Haşere ilaçlama şirketi olarak böcek ilaçlama uygulaması yaptığımız haşereler; fare, hamam böceği, karafatma, pire, tespih böceği, bit, kene, çiyan, yılan, yaban arısı, karınca, çekirge, kalorifer böceği, akrep, akar gibi tüm böceklerin ilaçlanmasında etkili ve kesin çözüm sağlamaktadır.

Marmara İlaçlama, havaların erken ısınması ve mevsimin ortalamasının üzerinde seyretmesi üzerine böcek ilaçlama çalışması başlattı. Konumu itibariyle hayvancılık merkezi de olarak bilinen bölgeler tarafından altyapı yenileme çalışmaları sonucu açılan kanalların böcek oluşumu için uygun zeminler oluşturması, insanlarımızı harekete geçirdi. Marmara ilaçlama genel müdürü,ilaçlama ekiplerinin gece gündüz demeden böcek ile mücadele ettiğe devam ettiğini belirtiler.

bursa kene ilaçlama Böcek yaşadığı bir apartmanda büyük olasılıkla %80 oranında yumurta ve sadece %5 oranında yetişkin pire bulunur.


Böcek ilaçlaması hizmeti verdiğimiz iller arasında İstanbul böcek ilaçlama,izmir böcek ilaçlama ve izmit böcek ilaçlama şubelerimiz vardır.

Böcek İlaçlama Mücadele Metodları

Böceklerle Mücadeleye Başlamadan Önce Yapılması Gerenler

İnsanlara Zararlı ve zararsız olan Böceklerin Tespit Edilmesi;

Böceklerden kurtulmak istiyorsak bunu en etkili ve kalıcı bir sonuç olması için zararsız ve yararlı böcek türlerinin tespit edilip bunların yayılış ve üreme yoğunluklarına göre tespit edilmesi gerekmektedir.Bu nedenle,Böceklerin yayıldığı bölge'de araştırma çalışması yapılmalı ve bunların doğal düşmanları tespit edilir.Bu Araştırmalar sonucu,bulunan böcek türüyle daha önce mücadele edildiyse biyolojisi ve mücadele metodları biliniyorsa bu böcek türünün kontrolü kolaydır.Bunun aksine eğer yeni bir tür ise bu türün biyolojisi, üreme hızı, hangi ilaçlara ne kadar tepki verceği bulunduktan sonra ilaçlama uygulaması yapılmalıdır.

Bunlara ilave olarak bulunan zararlı böceklerin doğal düşmanları olarak adlandırdığımız diğer böcek türlerinin etkileride araştırılıp bu türlerden'de yararlanmak alternatif çözüm olabilir.Bu yüzden böceklerden kurtulmak için kimyasal mücadele seçilirse doğal düşmanları olan diğer böcek türlerinin etkilenmeyeceği bir uygulama yapılmalıdır.
 Böceklerin Yoğunluğunu ve Vereceği Zararların Tespit Çalışmaları;
 Böcek ilaçlaması yapılmadan önce zararlının yoğunlu tespit etmek için haşerenin bulunduğu bölgenin bir kısmı esas alınarak çeşitli uygulamalar yapılır.Bazen bu uygulamalar zor olabilir o zaman biz marmara ilaçlama olarak belirli bi bölge referans alarak ordaki böcek türü arasında tahmin yürütmeyi öneriyoruz.Önemli bi konu olarakta tespit edilen böcek türünün gelecekte ulaşabilceği çoğunluğu bilinmesi gerekmektedir bunlar içinde böceğin biyolojisini bilmek çok önemlidir.
Böcek ilaçlama firması olarak Kocaeli, İzmir ve İstanbul Kadıköy böcek ilaçlama hizmetini en uygun fiyatlarla garantili olarak sizlere sunuyoruz.
Böceklerin Üremesini Engellemek
Böceklerin üremesinde etkilen bir çok faktör vardır.Bunlardan başlıcaları;sıcaklık,besin,su kaynakları, yağmur gibi etkilerdir.

Böcekler İçin Karantina Önlemleri

Böcekler için alınan karantina tedbirlerinin başlıca amacı ülkemizin herhangi bir bölgesinde bulunan hastalık ve virüs taşıyan böcek türlerinin başka bir bölgeye ulaşmasını ve o bölgede üremesini önlemektir.
Buna ilave olarak ,bir bölgeye girmiş yada bir bölgeden başka ir bölgeye ulaşmış böceklerin ilaçlama ve yok edilmesine için yapılan uygulamalardır.Bu çalışmalar gennellikle ülkemize dışardan giriş bölgeleri,limanlar,havaalanları gibi yerlerde çok olmaktadır.

Böcekler İçin Kültürel Önlemler

Kültürel önlemlerde amaç böceklerin üremesini önlemktir.Bunun için çevre şartlarının böceklerinin ürememesi amacıyla değiştirilmesidir.Yani böcek türünün yaşamını güçleştirerek çoğalmasını engellemek amaçlanmaktadır.Yanlız bu önlemleri almak için haşere türü çok iyi bilinmeli ekolojisi ,besin türü ve davranışları hakkında uzman bir ekipl olması gerekmektedir. Bunlara ilave olarak böceklerin zayıf oldukları dönemlerin bilinmesi veya tespit edilmesi gerekmektedir.Bu mücadele yolu diğer haşerlerle mücadelere göre daha basit ve ekonomik bir yoldur.Yanlız,Böcek ilaçlama uygulamalarında bu yöntem her zaman tek başına yeterli sonuç alamayacaksınız çünkü kültürel önlemler ucuz ve zaten uygulanan işlemlerdir.Böcek ilaçlama daha pofesyonel bir işlem gerekmektedir.Kültürel önlemlerde yapılırken dikkat edilmesi gereken bütün bir bölgeye uygulanmasıdır. Böcekler için kültürel önlemlerde haşere sayısını azaltmak veya kontrol altına almak mümkün değildir.Temel amaç böceklerin ürememesini sağlamaktır.

Böcekler İçin Mekaniksel Mücadele

Böcek ilaçlama uygulamalarında diğer bir yöntem Mekaniksel Mücadeledir. Bu mücadele yollarında amaç haşerelerin uzaklaştırması ve yok edilmesidir.Mekaniksel Mücadele iş gücü önemlidir ve ekipman masrafı ekonomik ve yan etkileri yoktur.Yanlız bu mücadele böcek ve kemirgenin türüne göre etkisi değişmektedir.Bu mücadele temel özetlersek zararlı ve böcek türünü tuzağa düşürmek,yakalamak amaçlı yapılan çeşitli tekniklerdir.Bu tuzaklar özellikle son yıllarda Türkiyede çok yaygın olarak kullanılıyor.

Böcekler İçin Fiziksel Mücadele

Fiziksel mücadele temel amaç haşere ve kemirgeni öldürmeye yöneliktir. Genellikle, böceklerin zararını önleyici veya üremesini azaltmak amacı ile etkili olur. Bu yöntem, tamamen zararlının ekolojisine dayanır ve biyolojisindeki tolerans sınırlarına göre ayarlanır. Fiziksel mücadele'de kemirgen veya böcek türünün bulunduğu ortam şartları değiştirilerek yok etmek ve etkilerini azaltılarak yapılır.

Böcekler İçin Biyolojik Mücadele

Doğada canlıların üremesi ve sayıları çeşitli kuralları vardır ve bu kurallar dengeye sağlamaktadır. Böcek türleri ile beslenen canlılar vardır.Böylece bu canlılar zararlı olan böcek türleri besin kaynağı olarak tüketerek inanılmaz boyutlara ulaşmasını ve zarar vermesini önliyor ve dengeyi sağlamaktadırlar. Biz ilaçlama şirketleri bu canlılara doğal düşman adını vermektedir. İşte böceklerin üreme hızını dengede tutmak ve ekonomik zarar eşiğinin altında tutmak amacıyla,arazitoitleri, parazitleri veya patojenleri yararlanılarak yapılan ilaçlama çalışmları ve uygulamalarına Biyolojik Mücadele adı verilmiştir.Biyolojik mücadele tek başına fazla etkili olmayacağı gibi haşere ve böcek sorununu tamamen ortadan kaldırmaz bu uygulama entegra bir çalışmayla ugulanmalıdır.Biyolojik mücadeleye başlamadan önce haşere türünün doğal düşmanları tespit edilmesi ve davranışlarının bilinmesi önemlidir.

Böcekler İçin Biyoteknik Yöntemlerle Mücadele

Son zamanlara ilaçlama şirketleri,zararlı böcek türlerine karşı sadece o böceğe karşı etki eden uygulamalar üzerinde çalışmışlardır. Bu yapılan uygulamalarda haşere ile mücadelede,böceklerin türleri,biyolojisi,davranışları baz alınarak etki edecek ilaçlar kullanarak böcek türünü yok etmek amaçı uygulamalardır.Böcek ilaçlamasında bu yöntemede biyoteknik mücadele ismi verilmiştir. Günümüzde diğer mücadele çeşitleriyle birleştirilen Biyoteknik mücadele amaç zararlı olan böcekleri ekonomik zarar eşiği dediğimiz çizelgenin aşağında tutmaktır.

Fumigantlar ve Fumigasyon

Fumigantlar, Böceklere karşı zehirli gaz meydana getirerek öldüren bileşiklerdir.Bu böcek ilaçları solunum yoluyla yada bütüh hayvanlar için etkili olan zehirli ilaçlardır.Bu yüzden bu böcek ilaçlarının kullanımı sırasında insanlardan ve hayvanlarıdan uzak tutulmalı çünkü yanlış kullanımları zehirlenmelere sebep olmaktadır.Fumigasyon yöntemi böcek ilaçlamasında kullanılan en eski ve en etkili ilaçlama yöntemidir. Çok kullanılmasının sebepleri ise fumigasyonun bulaşık ürüne doğrudan uygulanabilir olmasıdır. Eğer doğru teknik ile Fumigasyon ilaçlaması yapılmış ise koku ve kalıntı alamazsınız ve tüm zararlı böcekler yok edilmiş olucaktır. En büyük özeliklerinden biride kısa sürede sonuç veren bir ilaçlama uygulaması olmasıdır diğer ilaçlama uygulamalarına göre iş gücüde azdır.Fumigantlar ana maddesi magnesium fosfid olarak kullanılır ayrıca ülkemizde %50 fumigant etkilisi olan dichlorvos (DDVP)’dan da kullanılmaktadır. Dichlorvos etkili maddeli preparatlar emülsiyon formülasyonlu ilaçlardır. Dichlorvos, özellikle sıcak ortamlarda buharlaşarak bulunduğu ortama yayılır ve zararlılara kontak etkisinin yanı sıra solunum yoluyla da etkilidir. Ancak, materyal içine nüfuz etme ve zararlarının yumurta dönemine etkisi yoktur. Bu sebeple, klasik fumigantlardan ayrılır. Sadece, materyal dışındaki boşluklarda bulunan zararlılara etkisi vardır.Fumigantlar,böcekleri solunum yoluyla öldürür yani hücrelere kadar ulaşarak toksik etkisi yaparlar.Böcekleri ilaca etki süresi solunum olayı ve ilaçlama uygulamasının doğru yapılması ile doğru orantılıdır. Fumigasyon etkisi sıcaklığa bağlı olarak değişiö göstermektedir;
 • Solum yavaşladıkça ters orantılı olarak gider ilacın etkisi azalır
 • 15 oC’nin altında fumigasyon uygulanamaz.
 • 15-20 oC arasında fumigasyon 5 gün,
 • 20-25 oC arasında fumigasyon 4 gün,
 • 25 oC’nin üzerinde ise 3 gündür.

 •  BURSA,İSTANBUL VE İZMİR'İN TÜM SEMTLERİNE BÖCEK  İLAÇLAMA SERVİSİMİZ VARDIR!

  Böcek İlaçlama Fiyatları

  böcek ilaçlama fiyatlarıBöcek ilaçlama fiyatlarının çok pahalı olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz.Böcek ilaçlamasında kullanılan ilaçlar profesyonel ilaçlar olması gerekmetir. Ancak şunu bilmenizi isteriz ki belirlediğimiz ilaçlama fiyatları bütün ekonomik bütçelere hitap edecek şekildedir ve hiçbir bütçeyi zorlamaz


  Böcek İlaçlama Fiyat Listesi

  100 m2 Bahçe İlaçlama Güncelleniyor
  >100 – 150 m2 İşyeri, Konut, Daire İlaçlama Güncelleniyor
  >100 – 150 m2 Ev İlaçlama Güncelleniyor
  >150 – 200 m2 Daire İlaçlama Güncelleniyor
  >150 – 200 m2 Apartman İlaçlama Güncelleniyor
  150 – 200 m2 Mekan, Konut, İşyeri, Daire, Böcek + Bit İlaçlama Güncelleniyor

  Böcek İle İlgili En Çok Aratılan Terimler
  böcek ilaçlama fiyatları1 -böcek türleri 13.99 %
  2-böcek ilaçlama 11.86 %
  3-böcek 2.31 %
  4-hamam böcekleri 2.22 %
  5-böcek ilaçları 1.31 %
  6-böcek ilaçlama fiyatları 1.26 %
  7-ev böcekleri 1.05 %
  8-böcek cinsleri 0.82 %
  9-hamam böcekleri ile mücadele 0.82 %
  10- banyo böcekleri 0.7 %
  11-böcek ilaçlama izmir 0.61 %
  12-jel böcek ilacı 0.58 %
  böcek ilaçlama fiyatları13-jel böcek ilaçları 0.56 %
  14-kanatlı böcek türleri 0.56 %
  15-kulağa kaçan böcek 0.5 %
  16-böcek ilaçlama nasıl yapılır 0.5 %
  17-böcek ilaçlama kadıköy 0.5 %
  18-küçük böcek türleri 0.47 %
  19-mayt böcekleri 0.44 %
  20-hamam böceklerinden kurtulma yolları 0.44 %
  21-böcek ilaçlama istanbul 0.38 %
  ev ilaçlama