Haşereler, sağlık açısından en tehlikeli mikroorganizmalardır. Böcek ve kemirgenler gibi insan sağlığına ciddi olumsuz etkileri olan canlıların dışkı ve kalıntılarından insanlara bulaştırdıkları zararlı mikroorganizmalar olarak da bilinen haşerelerin yaşam alanlarından temizlenmesi büyük bir profesyonellik ister. Bu nedenle mekanlarda gerçekleştirilen bir haşere ilaçlama sonrası temizlik yapmadan önce bazı hususlarda dikkatli olunmasında fayda vardır. Haşere ilaçlama yapıldıktan sonra kullanılan ilacın türüne göre temizlik süresi değişkenlik gösterir. Örneğin evinizde ya da iş yerinizde jel ilaçlama yapıldıysa, işlem sonrasında ilacın kullanıldığı alanlar dışında istediğiniz temizliği yapabilirsiniz. Aslında jel ilaçlama sonrasında temizlik yapılmasına gerek bile yoktur. Ancak eğer mekanda sıvı ilaçlama yapıldıysa o zaman en az 15 gün boyunca ıslak temizlik yapılmamalıdır. Haşerelerin ilacın etkisine maruz kalması ve alandan tamamen temizlenmesi için ilacın alandaki varlığı ne kadar uzun süre muhafaza edilirse, o kadar sağlıklı sonuç alınır. haşere ilaçlama sonrası temizlik yapmak için bu süreyi göz önünde tutarak hareket edilmesi de önem taşımaktadır. İlaçlı işlem esnasında özellikle de mutfak gereçlerinin ve gıda maddelerinin açıkta bırakılmaması elzemdir. Açıkta kalan materyaller yıkanmadan kullanılmamalı, gıda maddeleri ise atılmalıdır. Mutfak tezgâhı en sık kullanılan alanlardan biri olduğu için silinmeli ve yıkanmalıdır. Evinizde evcil hayvanınız ve emekleyen bebeğiniz varsa, onların temas ettiği zeminler de ıslak bezle temizlenmelidir. İlaçlama sonrasında temizlik yaparken, derinlemesine geniş çaplı bir temizlik yapılmasından kaçınılmalıdır. İlaca maruz kalan çocuk oyuncakları, sık kullanılan ev eşyaları, örtüler, yatak ve yorgan yüzleri, kıyafetler de yıkanmadan kullanılmamalıdır. Tüm bu hususlar dışında işlemi gerçekleştiren görevliden de hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği konusunda detaylı bilgi alınabilir. İlaçlama sonrasında temizlik yaparken, ilacın uygulandığı alanlara dokunulmamalı, bunun dışında kalan açık alanlar ıslak bezle silinebilmektedir.  Açıkta kalan besinler varsa bunlar ise direk atılmalı ve kullanılmamalıdır. Ve sağlığınız için, temizlik yaparken muhakkak eldiven kullanılmalı, temizlikte kullanılan bez, sünger vb eşyalar da işlem sonrasında atılmalıdır.

9 Eylül 2017 Saat : 12:12
Okunma
Böcek İlaçlama
devamını oku

Fareler nasıl görür

Fare İle Mücadele

Fare görüşü nasıldır

Fareler aynı insanlar gibi görüş alanına sahiptir. Bazı türlerinin gözleri olsa da görme yetisi yoktur. Bunlara kör fareler denilmektedir. Aslen fareler görüşünü değil koku alma duyusunu kullanmaktadır. Tehlikeyi ve yiyecek maddesini burnundaki üstün koku alma duyusu sayesinde bulur. Fare ile mücadele de profesyonel ilaçlama şirketi tercih edilmelidir. Marmara ilaçlama olarak fare ilaçlama servislerimiz günün her saati hizmet vermektedir.

28 Mart 2012 Saat : 9:24
Okunma
Böcek İlaçlama
devamını oku

Böcek ısırığı

Böcek Sokması

Böcek ısırması

Böcek ısırması alerjik durum ve enfeksiyon kapılmasına sebebiyet verir. Böcek sokması olduğunda çoğu insan bir şey olmaz diyerek böcek ısırığı tedavisi olmaya gerek bile duymaz. Ancak bu yanlış bir harekettir. Ciddi sağlık problemine sebep olabilir. Böcek ısırmasına soğuk kompres yapılmalı ve ağrı oluşursa ilaç alınmalıdır. Böcek ısırması sonrası şişlik oluşabilir, kızarıklık görülür. Böcek ısırması yaşadığınızda en yakın sağlık birimine başvurmalı ve tedavi süreçleri öğrenilmelidir.

Isıran böcekler birden fazladır. En sık başınıza gelebilecekler kene ısırması, örümcek ısırması ve pire ısırmasıdır. Her halukarda böyle bir şeyle karşılaştığınızda ilaçlama servisi aramalısınız.

26 Mart 2012 Saat : 9:29
Okunma
Böcek İlaçlama
devamını oku

Çiyan hangi ilaçla yok edilir

Çıyan ilacı

Çıyan ilaçlaması

Çıyanlar sürüngen haşerelerdendir. Yaz geldiğinde çimenlik alanlarda gezinirler. Çok zehirli olan bu haşere için özel çiyan ilacı kullanılmalıdır. Böcek ilaçlama şirketleri çıyan haşeresi ile mücadele de genellikle tarım ilacı kullanırlar. Açık alanda tercih edilebilen bu ilaçlar kapalı alanlarda kullanılmamalıdır. Biz Marmara ilaçlama olarak çıyan ilaçlamada insan sağlığına zarar vermeyen haşere ilacı kullanmaktayız.

22 Mart 2012 Saat : 4:15
Okunma
Böcek İlaçlama
devamını oku
Haşere ilaçlama Son Yazılar FriendFeed
reklam
böcekilaçlama
hamamböceği ilaçlama
böcek ilaçlama

Komedi Komedi