bursa ilaçlama
 ilaçlaması

iletişim

Anasayfa  Bahçe İlaçlama  

Bahçe ilaçlama uygulamsı nasıl olur?

Kısa Açıklama
:
Her yıl yanlış bahçe ilaçlama uygulamarı neticesinde bir çok bitki meyve zehirden öldüğü gibi artık ucuz maliyete yapılan bu tazr uygulamardan dolayı bir çok zehirlenme vakası görülmektedir.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
Bahçemizdeki haşerelere karşı nasıl bir ilaçlama yapmalıyız?
bahçe ilaçlama Bahçedeki böcek ve kemirgenlere karşı halk sağlığında kullanılan kalıcılık etkisi çok fazla olmayan ilaçlardan kullanmalıyız.Özellikle bahçe ilaçlama uygulamarında kullanılacak ilacın dozunun çok iyi ayarlanması gereklidir.Yanlış bir bahçe ilaçlama uygulamasından dolayı bahçenizdeki bütün meyve,sebze ve bitkiler ölebilceği gibi aynı zamanda yanlı bir uygulama neticesinde zehir size de bulaşabilmektedir.
Bunla beraber bahçenizde ilaçlama yapılmadan önce hangi böcek veya kemirgen ile mücadele edilceği iyi tespit edilip bu yönde bir çalışma yapılması gereklidir. Örnek olarak bahçenizde çıkan Dana Burnu böcekleri ile sivrisinek veya sinekler ile yapılan mücadeke yöntemleri farklıdır.


İlacı atılıcak bahçenin yağmurdan etkilenmiycek alanları var ise buralara daha yoğun uygulanması gereklidir.Süre bakımından sorunun ne olduğu önemldir.Bu bir kene uygulaması ise aylık periyodik ilaçlama ile yapılır.Eğer sinek uygulaması ise bir kaç gün ara ile yapılması gereken bir uygulama olabilmektedir.

Özellikle yaz aylarında havaların ısınmasıyla beraber ortaya çıkan korsan böcek ilaçlamacılar diye tabir ettiğimiz kişiler tarafından ucuz maliyete yapılan haşere ilaçlama uygulamarı neticesinde bir çok zehirlenme olayı yaşamaktayız.Bu korsan böcek ilaçlamacılar yurt dışında getirdikleri kaçak böcek ilaçaları ile düşük maliyetlerde bahçe ilaçlamarı yapmıyorlardır.Kullandıkları böcek ilaçları yüksek dozda kimysal madde içerdikleri için bahçenizdeki her türlü böcek ve kemirgeni öldürdüğü gibi aynı zamanda bitki,sebze ve ağaçlarıda öldürüyor.Bu sebepe bütün müşterilerimizi bahçe ilaçlama uygulamalarında uygulanıcak ilacın markasını ve şirketin referaslarına dikkat etmesi konusunda uyarmak isityoruz.
ev ilaçlama