bursa ilaçlama
 ilaçlaması

güve ile mücadele

güve böceği ilaçlama ve mücadele

güve

güve

güve

güve

Anasayfa  

Güve İlaçlama

Kısa Açıklama
:
Güveleri her alanda görebilmeniz mümkündür. Her güve bulunduğu alandaki ismi ile anılır. Güve bulunduğu ortamdaki yiyeceklerle beslenir. Güve kıyafet, tahıl ve eşyalara zarar veren bir böcek türüdür.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
güve türleri,güve çeşitleri,güve böcekleri Güvelerin en çok görüldüğü yerler arasında tahıl ambarları,evler,yüm,kumaş üzerine çalışan fabrikalar gelmektedir. Güveler kumaş,yüm türü giysi veya maddeleri kemirerek beslenir bu sebeple genellikle bu maddlerin yoğun bulunduları bölgelerde yuva yapar ve buralara yumurtalarını bırakırlar. Özellikle evlerimizin eski eşya doplaparında yada bodrum katlarında görmeye alıştığımız güveler ile mücadele de Marmara Grup olarak Sıvı ilaçlama yçntemi ile müşterilerimize güve ve benzeri böcek türlerinden kurtulmak adına %100 garantili hizmet vermekteyiz.

Güveler yapı olarak kelebeğe benzetilsede hem besin ve yaşama ortamları hemde büyüklükleri bakımından kelebeklerden çok farklıdır.Güvelerin küçük ağız yapılarında sahip oldukları güçlü dişler sayesinde en sert kumaş eşyalarımızı bile kısa bir süre içersinde parçalayabilirler. Güve ilaçlama ve güve ilaçlarını kullanmadan önce mutlaka profesyonel bir ilaçlama firmasından bilgi almakta yarar vardır.


Güve böcekleri genellikle otçulda olsa 200 fazla türü olan güve böceklerinin bazı türleri Hayvansal dokulardan beslenmektedir. Güveler diğer böcek türlerine göre daha hızlı üreyen ve çoğal bir canlıdır.Bu sebepe ahşap evlerimizde veya tahıl ambarlarında güveler tesbit edilir edilmez ilaçlama yapılması çok önem arz etmektedir. üve yavrusunu elbiselerin iç bölgelerine, yaka altlarına, koltuk altlarına, dikiş yerlerine bırakır. Güve yumurtalarını bırakırken bir koza örer ve yumurtalarını bu kozanın içine bırakır.
Boyları 2-3 cm olan deri böceklerinin renkleri genellikle sarı, siyah, kahverengi ve beneklidir. Bir yılda 4–5 kere üreyen deri böceğinin yumurtaları 1 hafta içerisinde açılır.

Yaşam ömürleri yaklaşık 1 yıl olan güveler, en çok depolar, halı fabrikaları, elbise konfeksiyonları, deri atölyelerinde, halı ve kilim satan dükkânlarda görülür. Soğuk ortamlarda pek yaşamayan deri böceği, sıcak ortamları sever. Güve böceğinin ağız yapıları çok güçlüdür.

Güveler genellikle sıcak ve nemli bölgelerde yaşamayı severler.Sıcak ve nemli bir bölge bulan güve böceği yılda 10 kez döl verebilmekte ve yumurtadan çıkan güveler yaklaşık 4 hafta sonra ergin bir düzeye gelmektedir.
Güveler beslenecek gıda bulamadıkları ortam ve zamanlarda kendileri için birer koza örebilir ve ortam müsait hale gelene kadar bu koza içerisinde beslenmeden yaşamlarını sürdürmeye devam edebilirler.

GÜVE İNSANI ISIRIR MI?

Güveler kan emmedikleri için insanları ısırmazlar. Güveler insanlardan korktukları için çok fazla da yanaşmazlar. Genellikle besinlerini diğer maddelerden aldıkları için buna gereksinim duymazlar

Evinize Güveler İçiNn Hangi Önlemler Almalısınız?

Güvelerin kumaş,yün türü maddeleri çok sevdiğini belirtmiştik bu sebeple evlerde yaptığımız ilaçlama uygulamarında güveleri en çok gördüğümüz yerler eski kumaş,yün veya ipeklerin bulundukları dolap veya depo gibi yerlerdir.Bu tür eşyalarınızı en az ayda 1 yada 2 defa yüksek sıcaklıklarda yıkarsanız bu tarz bölgelerde güvelerin yuva yapıp üremesinin önüne geçmiş olursanız. Diğer önemli bir husus ise güvelerin evlerimize giriş noktaların tespit edilim bu noktaların kapatılması ayda bu noktalara Naftalin konulmasıdır.Naftalin Maden kömürünün damıtılmasıyla elde edilen orta ve ağır yağlardan oluşturulduğu için güveler için caydırıcı bir önlem taşımaktadır.
 


Güveler karşı hangi ilaçlar ne kadar süre kalıcıdır?

ilaçlama makinası,ilaçlama makinlarıGüveler için en iyi ilaçlama metodu Dünya Sağlık Örügütnce de onay almış ULV makinaları ile yapılcak bir ilaçlama yöntemidir.Sıvı ilaçlama olarak da bilinen Ulv makinalarıyla yapılcak olan mücadele de özel hazırlanmış ilaçlar ile evin her noktasına yapılcak hafif gazlı bir ilaçlama ile evlerinizde güvelerden kurtulmanız mümkündür.Yapılcak ilaçlama eğer güvelerin yumalarına tam tesir etmiş ve evinize güvelerin gelebilcekleri yollar kapanmış ise kesintisiz olarak güve sorunundan evlerinizden kurtulmanız mümkündür.İlaçlama sonra yanlızca ilacın tam tesir etmesi bakımından evinizi 1 saat kadar terkedip hiç bir şekilde havalandırma yapılmaması lazımdır. Yapılcak olan ilaçlama trake sistemi yapan canlılar etkileneceği dozlarda yapılmaktadır.


Sık Sorulan Sorular

bursa güve ilaçlamaGüve İlaçlama fiyatları?

Bit  sorulBitEvimize Güve girmemesi için neler yapmalıyız?

Bit sorulBitGüveler karşı hangi ilaçlar ne kadar süre kalıcıdır?

Bit sorulBitGüvelerin çeşitleri nelerdir?

Bit sorulBitGüve türleri?,Güve hakkında bilgi?

ev ilaçlama