bursa ilaçlama
 ilaçlaması

bursa ilaçlama

böcek ilaçlaması

hamamböcekleri ilaçları ve mücadele

Anasayfa  Hamam Böceği İlaçlama   

Hamam Böceği Neden Olur?

Kısa Açıklama
:
Hamam böceği ilaçlama işi çok önemlidir ve uzmanlık gerektirir. Hamam böceği ilaçlandığı zaman ilaçlar yumurtaya kesinlikle etki etmez. Bu bakımdan hamamböceği ilaçlamasının 20 - 24 gün sonra tekrarlanması gerekir çünkü hamam böceği yavruları takriben 15 gün sonra yumurtadan çıkar.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
hamam böceği,hamam böceği resimleri,hamam böceği foto,hamam böceği resimleri,hamam böcekleri Hamam böceği ilaçlamasında genelikle sıvı ilaçlama yapılır veya jel ilaçlama yöntemi kullanılır Hamam böceği ilaçlaması sonrası kesinlikle ilaçlar yüzeyden silinmemeli çünkü kullanılan ilaçların kalıcı özeliği var ve ilaçlar mutlaka zaman içinde etkisini gösterir.
Evlerimizde,İşyerlerimizde Hamam böceklerinin olma sebepleri;
1-)Mutfa Açık Bırakılan Yicekler
Koloni halinde yaşan böcek türleri arasında olan hamam böcekleri,topluluk halinde hareket ettikleri için bulundukları bölgede mutlaka yiyecek veya besin kaynağı bulmak zorundadırlar. Bu yüzden mutfaklarımızda açık kaplarda bıraktığımız besin kaynakları hamam böceklerinin evlerimizi istila etmesi için başta gelen ilk sebeptir.

 2-)Nemli Ortamlar
Yine Bu böcekler her böcek türünde olduğu gibi su kaynağı'na ihtiyaç duyarlar ve yuvalarını buldukarı su kaynağına yakın yerlere yapmışlardır her zaman bu yüzden hamam böceklerinin neden olur sorununa  sırada evlerimizde nemli,su akıtan musluk,lavobodaki nemli ve yine su birikintileri önemli bir etken olmaktadır. olmaktadır.

3-)Sıcaklık ve yine bu böceklerin akrabası olan hamam böcekleri kimyaları gereği sıcak bölgeleri çok severler bu yüzden onları gennelikle kalorifer dairelerinde yada fırınlar daha çok ve sık raslarız.
ev ilaçlama