bursa ilaçlama
 ilaçlaması

bursa ilaçlama

böcek ilaçlaması

böcek ilaçlaması

hamamböcekleri ilaçları ve mücadele

fare ilaçları,fare kapanları,fare nasıl yakalanır?  hamam böceği diğer adı,hamam böceği nasıl ölür,hamam böceğinden nasıl kurtulurum	,hamam böceği nasıl oluşur,

hamam böceğinden kurtulmanın yolları,	hamam böceği nasıl beslenir	,hamam böceğinin zararları

hamamböceği evimize giren en pis haşere türüdür

hamamböceği ile mücadele

hamamböceği ile mücadele

hamamböceği ile mücadele

hamamböceği ile mücadele


  evde hamam böceği neden olur,	
			    hamam böceği diğer ismi,	
			    amerikan hamam böceği erkek	,
			    hamam böceği zehirlimi,	
			    hamam böceği yumurtlama dönemi,

Anasayfa  

Hamamböceği İlaçlama

Kısa Açıklama
:
Hamam böceklerinin türlerine bağlı olarak farklı yapıları ve boyları vardır. Bir Hamam böceğinin boyu birkaç mm olabildiği gibi 4 -5 cm olan türleri de mevcuttur.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
hamam böceği nasıl yok edilir, hamam böceği neden olur, hamam böceği yumurtası
hamam böceği türleri,hamam böceği çeşitleri,hamam böcekleri Hamamböcekleri kanalizasyon sistemleri, pis su giderleri, kalorifer ya da kombi boruları, ya da açık bırakılan kapı ile pencerelerden girerler. Rutubetli alanlar olan mutfak, lavabo ve tuvalet gibi alanlarda saklanan hamamböcekleri insanlara tedavisi çok zor ve masraflı olan; astım, grip, dizanteri, phonomi, verem, hepatit ve çok çeşitli alerjik hastalıkları çok kolaylıkla bulaştırırlar. Hamam böcekleri evlerimizde en istemediğimiz ve gennelikle en çok ilaçlama yaptığımız böcek türüdür.Hamamböcekleri ekleme bacaklılar sınıfına girer.Dünyada hamamböceklerinin 500 yakın türü vardır ve bazı hamamböceği türleri öldürücü,çok zararlı virüsleri taşımaktadır.Ülkemizde ise halk arasında kalorifer böceği olarak bilinen 20 çeşit hamam böceği türü vardır.Hamam böcekleri türlerine göre boyutlarıda değişim göstermektedir.Genel olarak 10-25mm olan hamamböceklerinin 25 cm kadar olan bir türüde bulunmaktadır. Hamam böcekleri iletişimini sağlayan, yön tayinini yapan, yiyeceğini bulmasına yarayan ve tehlikeleri algılayan yapıları başucundaki antenleridir.Hamam böceği sert sırtının üzerinde iki kat bulundurmaktadır bu kanatları snıldığı gibi uçmak için değil dışırıdan gelen faktörlerden korunmak(aşırı soğuy veya sıcak v.s.) için kullanır.Hamamböcekleri yaklaşık 1 ay boyunca hiç bir şey yemeden yaşama özellikleri vardır bu özelliklerini ultra viyole ışınlarıyla temas etmelerinden kaynalanır buda hamamböceğidi diğer böcek ve haşere türlerinden bünye olarak daha sağlam ve dayanıklı kılmaktadır. Bütün haşere ve böcek türlerinin donarak öldüğü bir soğukta Hamam böceği rahatlıkla yaşayabilir. Bütün bu özelliklerinden dolayı hamamböcekleri kolay ölmeyen bir haşere türüdür ve bu yüzden hamamböceği ilaçlama 'sı profesyonel bir teknisyen tarafından ziraat mühendislerinin hazırladığı böcek ilaçlarıyla yapılmalıdır.
Hamamböcekleri ihtiyaç duydukları besin zinciri çok farklılık gösterir.Bir hamamböceği değişik böcek çeşitleri ve hatta kendi kolonisinden hamamböceği yiyebilceği gibi,mutfağımızda bıraktığımız açık yiyecekler,meyve sebze de yiyebilirler.Hamamböcekleri koloni şeklinde yaşadığından dolayı eğer evinizde bir tane hamamböceği görmüşseniz kesinlikle daha fazla hamamböceği vardır ve yuva yapmıştır. Hamamböceklerini genelikle evlerimizde akşmaları görürüz sahip olduğu antenler sayesinde sessizliği anlayabilen bir hamamböceği akşam evin sesiz olmasından dolayı güvenli bir ortam olcağını düşünerek mutfak ve odalarımızda bıraktığımız her türlü yiyeceği ulaşmaya başlarlar. Hamam böcekleri insanı sokmaz ve ısırmaz yani beslenmede insan kanını kullanmaz insanı ısırmadığı için uysal haşere olarak ta bilinirler. Fakat insana hastalık bulaştırmada çok etkili rol oynarlar. Bu bakımdan göründüğü gibi zararsız değildirler. İnsanlar için en tehlikeli haşerelerden biridir. Hamam böceği geceleri beslendiği için gündüzleri ise kenar kuytu bölgelerde dinlenerek geçirirler.

bursa kene ilaçlamaHamam böcekleri ayakları, kanatları veya herhangi bir uzvu koptuğunda ve hatta başları koptuğunda dahi bir hafta kadar yaşardıklarını biliyormuydunuz!!


Hamam Böceği Hakkında Bilgi

Hamam böceklerinin dişileri siyahımsı koyu renkte iken erkek hamam böcekleri kırmızı kahve rengindedir. Erginlerin bir hamam böceğinin boyu boyu 13-30 (25) mm’dir.Türkiye'de hamam böcekleri hemen hemen her yörede ve coğrafyada gözükmektedir. Marmara, Orta, Batı ve Güney Anadolu Bölgelerindeki büyük şehirlerde daha yaygın olarak görülmektedir.Hamam böceği ile mücadele'de hamam böceği evlerimizde,iş yerlerimide görülür görülmez hemen ilaçlama yapılması gerekmektedir çünkü hamamböceklerinin dişisi çifleştikten sonra yumurtalarını bulundukları çevreye hemen bırakırlar bu yumurta bırakma işlemi, basit olarak gezindikleri gizli ve sıcak yerlere adeta düşürme şeklindedir.

Hamam Böceği Çeşitleri

Amerikan Hamam Böceği
hamamböcekleri Amerikan Hamam Böcekleri hamam böceği ailesinin en büyükleridir .Bu hamamböceği ülkemizde özelliklede evlerimizde en çok gördüğümüz 2 hamam böceği türüdür. Renkleri Kırmızımsı ve kahve renkte olup büyük kanatları olan bir türdür.Ergin bir Amerikan Hamam Böceği boyu yaklaşık 30 ile 50mm arasında değişim göstermektedir. Pronotum’un kenarları belirgin olmayan açık renkli bir şeritle çevrili, erkeklerin kanatları posteriörde vücuttan 3 ile 9 mm kadar dışarı taşar, dişilerin kanatları abdomenin son halkasına kadar uzanmakta, abdomen’in sonunda ve alt tarafından bir karina ve bunun yanında uzunlamasına çukurca bir çizgi bulunmaktadır.
Asya Hamam Böceği
hamamböcekleri Asya hamam böceklerini gennellikle renklerinden tanıyabiliriz.Kırmızımsı kahverengi tonunda olan bu böceklerin siyah renkte kanatları vardır. Vücutlarının kenarları koyu kahve renkte olup kenarları belirgin olarak açık sarı renkte bir şeritle çevrilidir.Ergin bir asya hamam böceğinin boyu 20 mm ile 35 mm arasında değişmektedir. Ülkemizde'de en çok ilaçlama yaptığımız hamam böceği türü olan asya hamam böcekleri gennelikle ankara,adana,malatya illerin de bulunduğu tespit edilmiştir.Bu böcek türü diğer böcek türlerine göre üreme hızı daha azdır dişi bir asya hamam böceği yaşadığı süre boyunca yaptığı yumurtlama 25 ile 30 adet arasında gözlenmiştir.Yanlız,bu türün dişileri yumurta paketlerini daha iyi gizlemektedirler. Asya hamam böceklerinin bir paketinde bulunan yavru sayısı 30 civarıdır.Bu hamam böcekleri türlerinin çevre şartlarına göre ömürleri değişim göstersede gennelikle 4 ile 6 ay arası değişmektedir.
Alman Hamam Böceği
hamamböcekleri Alman hamam böcekleri en lüçük hamam böceği türüdür.İnsanlar arasında yaşamaya adapte olmuş en iyi böcektir. Genel olarak Alman hamam böceklerinin rengi açık sarımsı renkte, pronotum üzerinde uzunluğuna iki kalınca koyu leke bulunması ile diğer hamam böceklerinden farkını anlayabilirsiniz.Yetişmiş olanların boyu 15 ile 25 mm arasında değişmekte ve dişiler erkeklerden daha kısa olmasıyla belirlenen bir türdür. Dünyada çok olduğu gibi alman böcekleri Türkiye'dede çok yaygındır ve ana vatanı Afrika’dır. Büyük şehirlerde görülen bu böcekler büyük sorunlar yaratır ve ilaçlama çalşıması zor olan böcek türleri arasındadır. İzmir halkının en fazla şikâyetçi olduğu ve mücadelesi konusunda yardım istediği kapalı alan zararlısıdır. Alman hamam böceği yumurya boyu 8 ile 9 mm arasında, 4 mm enindedir.Rengi açık kahve renkte olup bir kaç gün sonra ise daha koyu bir renk alır.Bir alman hamam böceği yumurta paketinde 25-35 arası yumurta bulunmaktadır.Bu yumurtalar bir kaç gün sonra istenilen büyüklüğe ulaşarak keskin tarafı sağa ve sola doğru hareket ettirmektedir, bu şekildeki yumurta paketleri açılmaya yakın bir zamana kadar dişi tarafından taşınmaktadır. Dişiler oda sıcaklığında bulunan yumurtalarını 2 ie 3 hafta abdomen’inde taşırlar ve yumurta paketlerinin açılmasını bir veya 2 gün kala yumurtaları bırakırlar ve bu bıraktıkları yer genelikle mutfaklarımız olur. Alman hamamböceklerinin yumurtalar sıcaklığa göre değişim göstermektedir.Yani 28°C’de bir ayda, 35°C’de ise 12 günde açılmaktadır.
Afrika Hamam Böceği
Afrika hamam böceklerinin renkleri açıktır,pembemsi veya koyu kahve, pronotum homojen bir şekilde açık kahverengi, ön kanadın kaidesi ve ortasına doğru birer adet enine geniş koyu bant mevcut, ikinci bant bazen silik olabilir. Erkeklerin vücutları büyük yapılı,silindirik ve kanatları abdomenin ucundan taşar, ön kanatın ucuna doğru olan kısmı açık sarımsı renkte, arka kanatlar tam gelişmiş ve kolaylıkla uçmayı sağlayacak durumdadır dişilerin vücutları ise tombulca ve arkaya doğru uzanırlar
 
Hamamböceği ilaçlaması hizmeti verdiğimiz iller arasında İstanbul Hamamböceği ilaçlama,izmir Hamamböceği ilaçlama ve izmit Hamam böceği ilaçlama şubelerimiz vardır.

Evdeki hamamböceklerinden nasıl kurtulabiliriz?

hamamböcekleriHamamböceği sorunundan kurtulmanız için izlemeniz gereken yollar vardır.Yapmanız gerekn ilk adım Hamamböceklerinin geliş noktalarını yapışkan bantlarla kapatmak,hijyen kurallarına uymak(açıkda yiyecek bırakmamak,yiyecekleri kapalı bir yerde saklamak),en son olarakra profesyonel bir ilaçlama firmasına danışarak ilaçlamayla yapılcak mücadeledir.İlaçlamayla yapılcak mücadelenin 2 çeşit yolu var Sprey ilaçlama ve Jel İlaçlamadır.Sprey le yapılan ilaçlama böceğin gezebilceği veya yuva yapabilceği yerlere ilaç sıkılması uygulamasıdır bunun sonucu bu püskürtülen ilacın kalıcı etkisinden dolayı o bölgelerden geçerken ilaçla temas edip ölücektir.Jel ilaçlama yönteminde,jel bir yemdir hamamböceğinin çok sevdiği bir yemdir bu yemden hamamböceği yuvalarına,gezdiği yerlere konulur(hamamböceği etrafta değişik yiyeceklerde olsa gelir bu yemi tercih eder)yemi yiyen hamamböceği yuvasına gider ve ölüm gerçekleşir.Hamamböcekleri birbirlerini yedikleri için diğer hamamböceklerinede zehir temas etmiş olur ve böylece hamamböceği ilaçlaması gerçekleşir

BURSA,İSTANBUL VE İZMİR'İN TÜM SEMTLERİNE İLAÇLAMA SERVİSİMİZ VARDIR

HAMAMBÖCEĞİ İLAÇLAMA FİYATLARI

ilaçlama fiyatlarıHamam böceği ilaçlama fiyatlarının çok pahalı olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz.Hamamböceği böcek türleri arasında en dayanıklı böcektir bu yüzden hamamböceği ilaçlamasında kullanılan ilaçlar profesyonel ilaçlar olması gerekmetir. Ancak şunu bilmenizi isteriz ki belirlediğimiz ilaçlama fiyatları bütün ekonomik bütçelere hitap edecek şekildedir ve hiçbir bütçeyi zorlamaz


Hamam Böceği İlaçlama Fiyat Listesi

100 m2 Bahçe İlaçlama(Hamamböceği) Güncelleniyor
100 – 150 m2 İşyeri, Konut, Daire İlaçlama(Hamamböceği) Güncelleniyor
100 – 150 m2 Ev İlaçlama(Hamamböceği) Güncelleniyor
150 – 200 m2 Daire İlaçlama(Hamamböceği) Güncelleniyor
150 – 200 m2 Apartman İlaçlama(Hamamböceği) Güncelleniyor
150 – 200 m2 Mekan, Konut, İşyeri, Daire, Böcek + Fare İlaçlama Güncelleniyor

HAMAMBÖCEĞİ İLE MÜCADELE

  hamamböceği ile mücadele
Bir dişi hamam böceği bir seferde 1000 yaklaşık yumurta bıraktığından dolayı hamam böcekleri böcek türleri arasında en hızlı üreme yapabilen canlılardan biridir. Hamam böceğini evimizde,işyermizde ilk gördüğümüzde hemen müdahele edip hemen hamam böceği ile mücadeleye başlamak çok önemlidir. Hamam böceği (kalorifer böceği) ilaçları özenle ve dikkatle seçilmeli ve ilaçlama mutlaka yasal,sağlık bakanlığından onaylı bir ilaçlama şirketince yapılmalı. Hamam böceği ilaçlaması yapılırken işini iyi yapan teknisyenlerle çalışınız. Hamam böceği yavruları yumurtadan 15 -18 gün sonra çıktığı için mutlaka 2. ve 3. ilaçlama yapılmalı ve mutlaka peryodik bir şeklde tekrarlanmalıdır Çünkü ilaçlama sonra ölen haşere ve Hamam böceği yumurtaları ilaçlamadan etkilenmez. Hamam böceği ilaçlaması sonrası kesinlikle ilaçlar yüzeyden silinmemeli çünkü kullanılan ilaçların kalıcı özeliği var ve ilaçlar mutlaka zaman içinde etkisini gösterir.

Bursa Hamamböceği İlaçlama

bursa hamamböceği ilaçlama Bursa ilaçlama şirketimiz tarafından kullanılan böcek ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı son derece etkin maddeler içeren ilaçlar olup, ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Bursa hamamböceği ilaçlama firmamız, uzman ilaçlama personeli en güvenilir ve en garantili hizmeti; sizlere 7/24 günün her saatinde sunmaktadır.

 

Sık Sorulan Sorular

bursa Hamamböceği ilaçlamaHamamböceği İlaçlama fiyatları?

Hamamböceği sorularıHamamböceği karşı evimizi nasıl ilaçlatmalıyız?

Hamamböceği sorularıHamamböcekleri ilaç dışında hangi yöntemlerle evimizden uzak tutarız?

Hamamböceği sorularıHamamböcekleri ilaçları nelerdir?

Hamam böceği nasıl yok Edilirhamam böceği neden olur?

Hamamböceği sorularıHamam böceği ısırı mı?,Hamam böceği özellikleri?


ev ilaçlama