bursa ilaçlama
 ilaçlaması
Marmara İlaçlama FacebookMarmara İlaçlama Twitter

Kalorifer Böceği resimleri,Kalorifer Böceği  fotoğrafları,Kalorifer Böceği resim,Kalorifer Böceği  foto,kalorifer böceği

Kalorifer Böceği resimleri,Kalorifer Böceği  fotoğrafları,Kalorifer Böceği resim,Kalorifer Böceği  foto,kalorifer böceği

Kalorifer Böceği resimleri,Kalorifer Böceği  fotoğrafları,Kalorifer Böceği resim,Kalorifer Böceği  foto,kalorifer böceği

 

Anasayfa  

Kalorifer Böceği İlaçlama

Konuyla İlgili Sayfalar
:
kalorifer böceği,kalorifer böceği resimleri,kalorifer böceği fotoğrafları,kalorifer böceği resim Kalorifer böcekleri hamam böceklerine göre daha oval yapıda ve daha büyük bir böcek türüdür.Gennelikle renkleri siyah ve kahverengi ağırlıklı olan kalorifer böcekleri beslenmeleri ve yaşam alanları çok değişim göstermektedir.Kalorifer böcekleri insanlar la yaşamaya adapte olmuş böceklerdir ve genellikle Ülkemizde evlerde çok çıkmaktadır.
Dünyadaki en büyük kalorifer böcekleri asyada bulunur ve bu böceklerin bulundukları bölgelerden taşıdıkları mikroplar ile her yıl asyadaki bir çok insana hastalık bulaştırmaktadır. Dünyanın en eski bilinen böcek türleri olan Hamam Böcekekleri aynı zamanda Dünyada yaklaşık olarak 4500'den fazla türü tespit edilmiştir ve bu türlerin arasında bilinen ve sayıları en çok olan böcekler Kalorifer böcekleridir.
Kalorifer böcekleri,1,500 metreden daha yüksek yerlerde ve kutup bölgeleri dışından Dünyanın ve Ülkemizin her bölgesinde yaşamaktadır.Özellike nemi ve sıcak ikli çok seven kalorifer böcekleri çok hızlı üreyen böcek türleridir.Bir dişi kalorifer böceği 2 hafta bir yumurta paketi bıraka bilir ve her bıraktığı yumurta paketinden 30 ile 40 yavru çıkmaktadır.Yumurtadan çıkma süreleri 2 hafta olan kalorifer böceklerinde sıcak havalarda bu süre 1.5 hafta kadar düşmekte ve daha hızlı büyümektedirler.
Kalorifer böceklerinin ilginç bir özelliğide yapılan araştırmalara göre Radyasyona göstere bilen bir böcek türüdür ve bu yüzden bu böcekler bilim dünyasında bir çok deneylerde kullanılmıştır. Kalorifer böceklerinin Radyasyona dayanıklı olması bu böceklerin bizlere ne kadar dayanıklı olduğu anlaşılmaktadır.Bir kalorifer böceği kafası kopma bile 3 gün kadar yaşayabildiğini biliyormuydunuz!! Bunun sebebi kalorifer böceklerinin beyinlerinin ayak kısımlarında olmasıdır ve belli bir süre açlığa dayandıktan sonra kalorifer böcekleri ölücektir.
Peki bu kadar dayanıklı bir böcek türü ile evlerimizde nasıl mücadele etmeliyiz?
Nasaıl bir ilaçlama yöntemi uygulanmalıdır?
Öncelikle şunu belirtilemki kalorifer böceği ilaçlama fiyatları kesinlikle yüksek fiyatlar değildir.Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte Marmara ilaçlama oalrak oluşturduğumuz kampanya programları ile Ev ilaçlama uygulamarında müşterilerimizin taleplerine kulak vererek çok ekonomik fiyatlarda kalorifer böceği ilaçlaması yapmaktayız.. Kalorifer böcekleri için 2.ilaçlama yöntemi vardır.Bu iki yöntemin evinizde,fabrikanızda,apartmanınızda yada fabrikanızda kalorifer böceklerinin yoğunluğuna göre değişmektedir. Kalorifer böcekleri evlerimizde ilk olarak mutfak ve banyolara girerler.Bu böcekler ile mücadeleye başlamadan önce bu böceklerin evlerimeze yada bulunduğumuz bölgelere nerden ve nasıl girdikerleri iyi tespit edilip bu alanların bir daha kalorifer böcekleri giremiyceği şekilde kapatılması çok önemlidir.Çünkü siz evinizde ne kadar doğru ve kaliteli bir ilaçlama yaptırırsanız yaptırın bir süre sonra ilacın kalıcılık etkisi geçtikten sonra eğer kalorifer böceklerinin kaynağı dışar da apartman boşluklarında,kduvar çatlaklarında ise tekrar evlerinize girip kısa bir süre sonra çoğalmaya başlıycaklardır.
Kalorifer peteği borularında, mutfaklarda yemek yapılan fırınların etrafında, kazan ve kalorifer dairelerinde Kalorifer böcekleri sık sık görülür. Çok dayanıklı yapıya sahip olan Kalorifer böceklerinden ferdi olarak amatörce yapılan mücadele ile kurtulmak imkansızdır. Çünkü dışarıdan alınan ilaçlarla Kalorifer böceklerini öldürmek bir yana beslemiş olursunuz.
BURSA,İSTANBUL VE İZMİR'İN TÜM SEMTLERİNE KALORİFER BÖCEĞİ  İLAÇLAMA SERVİSİMİZ VARDIR!

Jel ilaçlama ile Kalorifer Böceklerinden Kurtulun

kalorifer böceği,kalorifer böceği resimleri,kalorifer böceği fotoğrafları,kalorifer böceği resim Son çıkan teknolojiler yardımı ile artık kalorifer böcekleri,karafatmalar,hamam böcekleri gibi böcek türlerinden rahatlıklar ve kesin bir yolla kurtulmanız mümükündür. Jel ilaçlar özel bir yapım olup tamamen sağlıklıdır.2001 yılında ülkemize gelen jel ilaçlama özel bir tabanca yardımı ile kalorifer böceklerinin bulundukarı bölgere konulan yemlerden oluşmaktadır. Jel ilaçlar diğer ilaçlardan farklı olarak uygulanır. Jel ilaç uygulaması günün her saatinde ve her mekana uygulanabilir. Jel ilaçlar diğer ilaçlardan farklı olarak kalıcı özelliğe sahiptir. Jel ilaçlar kalıcı olduğu için uçucu değildir. Jel ilaç kalıcı olduğundan dolayı belli zaman sonra çıkan haşere yavrularına da etki yaparak kalıcı özelik sağlar. Bütün ilaçlama uygulamarımızda olduğu gibi kalorifer böcekleri ile mücadele de sonuç alma adına %100 garanti vermekteyiz
İstanbul,izmir,bursa ve kocaeli nin bütün ilçelerinde kalorifer böceği ilaçlama hizmetimiz bulunmaktadır.Bütün il ve ilçlerinde kalorifer böceği ilaçlama fiyatlarımız aynı ve ekonomiktir.

Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir


Jel ilaçlamaya ek olarak bulunduğunuz bölgede eğer kalorifer böceklerinin sayısı çokça artmış ve ve evinizde bir kaç farklı noktada yuva yapmışlar ise sıvı ilaçlama yöntemi uygulmaktayız.Sıvı ilaçlama Ulv makinaları ile ziraat mühendislerimiz tarafında kalorifer böcekleri için özel yapılan ilaç yardımı ila püskürtme yardımı ile yapılır...Sıvı ilaçlama Kokulu ve kokusuz ilaçlama olmak üzere ikiye ayrılmaktadır..

Kalorifer Hakkında Bilgi

Ekleme bacaklılar sınıfında olan kalorifer böceklerinin 6 adet bacakları vardır ve çok hızlı hareket edebilen esnek canlılardır.1 hafta boyunca aç kalabilen kalorifer böcekleri aynı zamandabir gün boyunca 5 km kadar yol gidebilmektedir. 10 katlı bir apartmanın en üst katında bile otursanız eğer balkonunuzda açık bir yiyecek bırakmış iseniz kalorifer böcekleri rahatlıkla bu yiyeceği kadar gelebilmektedir.40 dakika boyunca nefeslerini tutabilirler. Yaklaşık 320 milyon yıl önce, karbonifer çağda ortaya çıkmışlardır ve bu güne kadar görünüşleri çok az değişmiştir.

Kalorifer Böceğinden Bulaşan Hastalıklar

Kalorifer böcekleri çok pis ortamlarda yaşadıkları için bu bölgelerde bulunan bir çok mikrobu taşıyıcı olarak evlerimize girerek bizlere bulaştırmaktadırlar.Bu mikroplar arasında ;
Dizanteri=>ulaşıcı ve salgın bir hastalıktır. Hastada, ishal görülür. Dışkısı kanlı ve sümüklüdür. İştahsızlık karın ağrısı ve ateş de vardır Su veya besinlerle bulaşır.
Verem=>Hastalığa halk arasında ince hastalık da denilmektedir. Verem, asıl olarak akciğerlerde yerleşen, fakat kan ve lenf yoluyla tüm vücuda dağılabilen bakteriyel, bulaşıcı, süreğen bir hastalıktır.
Gastroenteritis=>
Antrax=>
Hepatit=>Türkiye de yaygın olarak hepatit olarak tanımlanır. Ancak ülkemizde de hepatit denilince yaygın olarak hepatit B kavramı anlaşılır
Astım=>Astım, solunum yollarının süregelen bir iltihap sonucu aşırı derecede duyarlı olmasına ve bazı etkenlerle zaman zaman daralmasına neden olan bir solunum yolu hastalığıdır.
Evlerde,ve dışarıda yaşayan kalorifer böceklerinin hastalık vektörleri olduğu kanıtlanmıştır. Isırma dıkları ve sokmadıkları için bakımları kolay, kullanımları güvenli ideal laboratuar hayvanıdırlar.
ev ilaçlama