bursa ilaçlama
 ilaçlaması
Marmara İlaçlama FacebookMarmara İlaçlama Twitter

güve ile mücadele

karıca  ilaçlama ve mücadele

karınca ilaçları

karinca

karıncalar

karıca ilaçları

Anasayfa Karınca İlaçlama   

Karınca Mücadelesi

Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
karınca ne yer, karıncalar ne yer, kanatlı karınca , karınca ilacı , kraliçe karınca, karıncalar hakkında bilgi, karınca ısırması
karınca türleri,karınca çeşitleri,karınca böcekleri

Karınca İle Mücadele

Dünyadaki en eski bilnen böcek türü olDünyadaki en eski bilnen böcek türü olan karıncalar ile  izliyceğimiz bir basit  yol ile doğru,etkili ve kesin çözüm alarak karınca sorununuzdan kurtulmanız mümkündür.Karıncalar ile bir çok mücadele yöntemi kullanılmaktadır. Halk arasında bunların en çok bilineni kurumuş limon kabuğunu karıncaların bulundukları bölgere koymaktan geçsede..Bir süre sonra karıncaları önlemek için koyduğumuz limon kabuklarının üzerinde karıncaların dolaştığını fark edince bu yönteminde işe yaramadığını çok kısa bir süre içinde anlıycaksınız. Karıncalar ile mücadeleye başlamadan önce karıncaların evlerimize nasıl ve neden girdiklerini iyi bilmemiz gerekmektedir.Karıncalar her canlıda olduğu gibi besin ve su kaynaği arayışında olan canlılardır ve hijyen kurallarına dikkat edilmeyen mutfaklar karıncalar için eşi bulunmaz hazine niteliğindedir.Eğer ufak bir karınca sürüsü evinize gelmiş ve kraliçe karınca ile mutafağınızdaki,duvar çatlaklarında veya bodrum katında yuva yapmış ise bir kaç ay içinde sayıları milyonu bulucaktır.Karıncalar evlerimize girerken belli bir rota yani yol izlerler ve bu yol üzerinden evlerimize girer ekmek kırıklarını alır ve yuvalarına geri dönerler.Peki bu yolu nasıl izlerler? Karıncaların sahip olduğu iki anten sayesinde sezgi duyuları çok gelişmiştir ve yine sahip oldukları bu antenler ile geçtikleri yolların kokusunu hatırlayarak rahatlıkla evlerimize girmektedirler.

Eğer karıncaların evlerimize gelmek için kullandıkları yolları tespit eder ve bu noktalara biraz bebek pudrası sürecek olursak karıncaların koku alma duyularını körleştirmiş olucaz ve böylece eve girmek istiyen karıncalar eski kullandıkları yolu bulamıycaktır. Bu geçici bir çözüm olsada etkili bir şekilde 1 hafta kadar karıncaların varlığının %70 oranında azaltmanıza yarıycaktır.Karıncalar ile bireysel mücadele sabır işi olduğu unutulmamalıdır.Sonuç olarak ilaçlama şirketleri karınca mücadelesinde yıllarını vererek hem tecrübesiyle hemde kullandığı özel karınca ilaçları ile karınca sorunu kesin çözüm sağlayan tek kaynaktır.

Bir kaç yöntemle kendi doğal karınca ilacınızı yapın

Karıncalar İçin Sirkeyi Kullanın; Eğer karıncaların yuvası tespit ettiyseniz eskimiş bir sirkeyi karıncaların buldukları bölgelere koymanız sonucu o bölgedeki karıncalar ölücek ve bir kısım karıncada bu yolla kurtulmanız mümkün olabilir.Ama bu yöntemi kullanırken sirkeyi yetiştirdiğiniz bitkilere ve sebzelere değmemesine dikkat edin çünkü zarar vermektedir.
Toz tarçın doğal karınca kaçırıcı; Bahçedeki her türlü yuvanın dağılması için kullanabilirsiniz. Karınca yollarına serpmeniz hem tarçın hemde pudra işlevi görecektir.
Defye Yaprakları; Son yıllarda bir çok böcek ilacının içine konulan ve doğal yollarla ile en etkili böcek ilaçlarının karışımları arasında bulunan defne yapraklarını karıncaların geldikleri noktalara bırakmanızda büyük yarar vardır.
Karıncalar İçin Kırmızı Biber en kesin çözüm; Karıncalar için bireysel mücadele'de sıraladığımız bu yöntemler arasında en kesin çözüm olan doğal kırmızı biberler acılık hissini veren içinde kimyasal maddeler aynı zamanda karıncalar için büyük caydırıcı bir güçtür.Şuanda bir çok ilaçlama şirketinin bünyesinde bulunan ziraat mühendisleri böcek ilaçları karışımı yaparken kullandıkları maddeler arasında kırmızı biber ve diğer kimyasal bileşenler bulunmaktadır.
Karıncalar evinize veya seranıza yaklaşmaya başladılarsa işin şekli değişti demektir ki bu durumda işe yaradığı söylenen bazı yöntemler şunlardır: Şeker ve borik asit karışımı. Borik asit toz halinde eczanelerde satılmaktadır. Suda eritilir ve  şekerle karıştırılır. Şeker-asit oranı genellikle %50-%50 olarak tavsiye edilse de bu oranla başlarsanız , karıncalarınız muhtemelen bu tatlıyı pek sevmeyeceklerdir.Maksat, karıncaların mümkün olduğunca çok borik asiti yuvalarına taşımalarıdır ki ancak tadı tatlı olduğunda bunu yapacaklardır. Ufak kaplarda, konserve kutusu kapaklarında karıncaların bulunduğu ya da geçtiği yolların üzerine yerleştiriniz. Borik asit ne kadar masum olsada yine de çoluk çocuktan vede evcillerden uzak tutulmasında fayda vardır!

 marmara ilaçlama,marmara haşere ilaçlama                                      
Marmara ilaçlama olarak 20 yıldan beri karınca ilaçlaması yapmaktayız.Gerek tecrübeli kadromuz olsun,gerekse il sağlıktan onaylı böcek ilaçları ile %100 garanti vererek karıncalardan sizleri kurtarıyoruz.İstanbul,izmir,kocaeli ve bursanın tüm ilçelerinde ilaçlama hizmetimiz ve şubelerimiz vardır.Bütün böcek ilaçlama fiyatlarımız her il ve ilçede aynı ve ekonomik fiyatlardır..KARINCALARDAN SİZLERİ %100 GARANTİ VEREREK KURTARIYORUZ
Karınca ilaçlaması hizmeti verdiğimiz iller arasındasında İstanbul Karınca ilaçlama,izmir Karınca ilaçlama ve izmit Karınca ilaçlama şubelerimiz vardır.

Yorum yapmaya ne dersin?