bursa ilaçlama
 ilaçlaması

bursa ilaçlama

kene ilaçlaması

hamamböcekleri ilaçları ve mücadele

karafatma

fare ilaçları,fare kapanları,fare nasıl yakalanır?

kene ilaçlama

kene ilaçlama

Anasayfa  

Kene İlaçlama

Kısa Açıklama
:
Kene omurgasız bir hayvandır.Eklem bacaklı dediğimiz bir canlıdır.Parezit bir canlı olduğundan dolayı tüm hayatını kan emerek geçirir.Büyüklükleri gelişme evresine göre değişmektedir.Kenelerin ilk evresine "Larva" denilir.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
Kene İlaçlama,zehirli kene çeşitleri , kene ilacı, kene türleri, zehirli keneler , köpek kenesi, zehirli kene, kene ilaçları, kene üremesi , zehirli kene resmi, kene ne zaman çıkar, zehirli kene türleri, kene ısırması, kene nasıl ürer
kene türleri,kene çeşitleri,keneler Kene, anatomik bakımdan alttan ve üsten basık görünümlü bir haşeredir. Kene haşeresinin karın kısmı oldukça esnektir.Kene kan emdikçe karnı şişer. Kene kendi büyüklüğünün 100 katı kadar kan emebilir. Özellikle yaz aylarında çayırlık, ormanlık ve piknik alanlarında yaşarlar. Keneler kan emme işlemini insanlara yapışarak gerçekleştirirler. Keneler yapışma işlemini bacaklarında bulunan vantuzlarla gerçekleştirirler. Kene ısırdığı insana hastalık bulaştırır. Bulaştırdığı hastalık ölümcül olduğundan tehlikeli bir haşeredir.
Kenenin ilk evresi olan larva(yumurtadan çıkan) boyutları 1-2 mm arası olmaktadır.Daha sonra beslenerek büyük olur ve erişgin olur dişiler yaklaşık 1-2 cm kadar şişebilirler erkek keneler ise biraz daha küçük kalırlar.Kenelerin 800 tane türü vardır bundan dolayı kenelerin renkleride türlerine göre değişiklik gösterir.

Yapılcak olan kene ilaçlamasıyla evimizde ve bahçelerimizde kene sorunundan kurtulmamız mümkündür.Kene'nin 800 türü olduğundan dolayı birincisi ilaçlama yapılmadan önce doğru kene türü için doğru ilacın seçilmesi çok önemlidir.Yanlız bazı profesyonel böcek ilaçları birden fazla kene türü için tam etki yapmaktadır.Neticesinde kene ilaçlama 2 önemli unsur vardır;

bursa kene ilaçlamaDoğru ilacı seçmek kene türü için


kene sorularıDoğru uygulmayı,doğru yere yapmak

Kene insanlara ölümcül hastalıklar bulaştırabilen tehlikeli bir böcek türüdür bu yüzden bilinçsizce yapılan kene ilaçlamasında; mevcut keneler ölmeyeceği gibi sizlere de kene gelme riski yüksek olacaktır. Bu nedenle Kene ile mücadele etmek oldukça güçtür.Kene sorunu tamam anlamıyla çözmek için; konusunda uzman ve profesyonel ilaçlama bilgisine sahip olan, yasal ve Sağlık Bakanlığı onaylı bir ilaçlama şirketine bulunduğunuz bölgelere kene ilaçlaması yaptırmaktır.Bursa kene ilaçlama şirketimiz tarafından kene ile mücadele de kullandığımız ilaçlar ziraat mühendisleri tarafından özel olarak hazırlanan çok etkili ilaçlardır. İlaçlama sektöründe lider firmaların başında gelen Bursa kene ilaçlama şirketi, kene ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlama uygulamalarında sizlere en garantili hizmeti sunmaktadır.

MARMARA GRUP OLARAK İSTANBUL'UN KÖYLERİN KENE İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZ YAZ AYLARINDA DEVAM ETMEKTEDİR
 • Ağaçdere, Şile
 • Ahmetli, Şile
 • Akçekese, Şile
 • Alacalı, Şile
 • Avcıkoru, Şile
 • Bıçkıdere, Şile
 • Bozgoca, Şile
 • Bucaklı, Şile
 • Çataklı, Şile
 • Çayırbaşı, Şile
 • Akören, Silivri
 • Bekirli, Silivri
 • Beyciler, Silivri
 • Çayırdere, Silivri
 • Çeltik, Silivri
 • Danamandıra, Silivri
 • Akalan, Çatalca
 • Aydınlar, Çatalca
 • Başak, Çatalca
 • Belgrat, Çatalca
 • Çanakça, Çatalca
 • Baklalı, Arnavutköy
 • Balaban, Arnavutköy
 • Boyalık, Arnavutköy


 • Kene ilaçlaması hizmeti verdiğimiz iller arasında İstanbul kene ilaçlama,izmir kene ilaçlama ve izmit kene ilaçlama şubelerimiz vardır.

  Türkiye'deki Kene Hastalıkları?

  Türkiyede kene sayısının artmasıyla orantılı olarak kenelerin hayvanlardan taşıyarak insanlara bulaştırdıkları virüsler'den doğan ölüm oranları artmaktadır.Kene ısırmasıyla bulaşan hastalıkların ölüm oranı %25-30'dur. Türkiyede görülen kene ısırmasından dolayı ölümlerin oranı %10 olarak bilinmektedir.Bu ölümlerin sebebi;kene ilaçlaması yapılmayan bölgelerde kene ısırmasından sonra buluşan hastalık seyri sırasında gelişen beyin, karaciğer, böbrek, kalp ve akciğer yetersizliklerinden ölürler.Sağlık Bakanlığı kayıtlarına göre 2005-2010 yılları arasında laboratuar olarak tanısı doğrulanmış toplam vaka sayısı 907'dir.

  KENE İLAÇLAMA FİYATLARI

  ilaçlama fiyatlarıKene ilaçlama fiyatlarının çok pahalı olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz.Neticesinde kene virüs taşıtan bulaştırdıkları hastalıkların sonucu ölümlere sebep olan tehlikeli bir haşere türüdür.Kene ilaçlama fiyatları bahçeniz,tarlanız,yada alanınızın büyüklüğüyle orantılı şekilde değişmektedir. Ancak şunu bilmenizi isteriz ki belirlediğimiz ilaçlama fiyatları bütün ekonomik tabalara hitap edecek şekildedir ve hiçbir bütçeyi zorlamaz


  Kene İlaçlama Fiyat Listesi

  100 m2 Bahçe İlaçlama(Keneler) Güncelleniyor
  100 – 150 m2 İşyeri, Konut, Daire İlaçlama(Keneler) Güncelleniyor
  100 – 150 m2 Ev İlaçlama(Keneler) Güncelleniyor
  150 – 200 m2 Daire İlaçlama(Keneler) Güncelleniyor
  150 – 200 m2 Apartman İlaçlama(Keneler) Güncelleniyor
  150 – 200 m2 Mekan, Konut, İşyeri, Daire, Böcek + Fare İlaçlama Güncelleniyor

  KENELER İLE MÜCADELE

    kene ile mücadele Keneler bulunduğu alanlara girildiği zaman vücut belli aralıklarla kene yönünden kontrol edilmeli, vücuda yapışmış kenelerin çıkarılması için bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ise; uygun bir şekilde kene ezilmeden ve ağız kısmı koparılmadan cımbızla/pensle alınmalıdır. Kenelerin çıkarılması için eter, kloroform ve alkol yada gaz gibi herhangi bir madde kullanılmamalıdır.
    Hayvan sahipleri, hayvanlarını kenelere karşı veteriner hekimin tavsiye edeceği dış parazit ilaçlarını kullanarak ilaçlamalı, hayvan barınakları kenelerin yaşamasına imkan vermeyecek şekilde yapılmalı, çatlaklar ve yarıklar tamir edilerek badana yapılmalıdır. Hayvancılıkla uğraşanlar, hayvanlarını Nisan-Ekim ayları arasında iki ay aralıkla kenelere karşı ilaçlamalıdır. Sadece hayvanlarda kene mücadelesi yapılması da yeterli değildir. Kasım-Mart ayları arasında da hayvan barınaklarında düzenli ilaçlama yapılmalıdır.

  Bursa Kene İlaçlama

  Bursa ilaçlama şirketi olarak, Bursa ilinde ve Bursa’nın tüm ilçelerinde açık ve kapalı alan ayrımı gözetmeksizin ve kene sorununuza kesin çözüm sağlamak için profesyonel servislerimiz ile sizlere en iyi şekilde hizmetlerimizi sunmaktayız.

  Sık Sorulan Sorular

  izmir ilaçlama sorulan sorular

  Sık Sorulan Sorular

  bursa kene ilaçlamaKene İlaçlama fiyatları?

  kene sorularıKenelere karşı evimizi nasıl ilaçlatmalıyız?

  kene sorularıKeneleri ilaç dışında hangi yöntemlerle evimizden uzak tutarız?

  kene sorularıKırım Kongo Kanamalı Ateşi'nin belirtileri nelerdir?

  kene sorularıKeneler KKKA dışında hangi hastalıkları taşıyor olabilir?

  İstanbul kene ilaçlamaİstanbul kene ilaçlama

  İzmir kene ilaçlamaizmir kene ilaçlama

  kocaeli kene ilaçlamaKocaeli kene ilaçlama


  ev ilaçlama