bursa ilaçlama
 ilaçlaması

bursa ilaçlama

bursa ilaçlama

bursa ilaçlama

bursa ilaçlama

bursa ilaçlama

bursa ilaçlama

Anasayfa  

Kertenkele İlaçlama

Kısa Açıklama
:
Kertenkele ilaçlamarında kullanılan ilaçlarımız ziraat mühendislerimizce hazırlanmış özel ilaçlardır.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
kertenkele insana zarar verir mi, kertenkele üremesi , kertenkele çeşitleri , kertenkele nasıl yok edilir , kertenkele ısırması , suda yaşayan kertenkele, kertenkele nasıl öldürülür , zehirli kertenkele türleri , kertenkele ilaçları
kertenkele türleri,kertenkele çeşitleri,kertenkele,kertenkele fotoğrafı,kertenkele resimleri,kertenkele resim,kertenkele foto Kertenkeler dünyada 2500 fazla türü bulunan bilinen en eski böcek türlerinden biridir.Genellikle sıcak havaları seven bu canlılar,dünyanın her coğrafyasında çeşitli iklim şartlarına göre farklı renkte ve boylarda olmaktadırlar. Ülkemizde özellikle sıcak bölgelerde bulunan kertenkeler ile mücadele oldukça zahmetli ve sabrı isyen bir iştir.Kertenkeler hızlı üreyebildikleri gibi sanıldığı aksine yavaç canlılar değil seri ve hızlı kaçabilen canlılardır.Bu özelliklerinden dolayı piyasada kertenkele ilacı adı altıyla satılan ilaçlar bu canlılar için fazla bi etki yapmamaktadırKertenkele ilaçlamarı kesinlikle işini bilen,daha önce bu böcek türü ile mücadele etmiş profesyonel bir ilaçlama şirketine yaptırmanıı şiddetle öneriyoruz..

Kertenkeler,dağ,çayırda,ovada,ağaç altında,apartman boşlukların,bodrumlarda
,kalorifer dairelerinde,evlerimizdeki duvar çatlakları gibi yerlerde yaşan bir çok irili ufaklı türü olduğu gibi aynı zamanda havada uçanları, suda yüzenleri, renk değiştirebilenleri de boldur.

Kertenkeler,vücutları pullu ve pürtüklüdür.Bu pullar kertenkeleri çok soğuk havalarda ölmesini önler. Genelikle 4 ayaklı olan bu böceklerin afrika'daki bazı farklı türlerinde 6 adet bacağı olduğu bilinmektedir. Kertenkelelerin oldukça gelişmiş tırnakları vardır bu tırnakları sayesinde bahçemizde duvarların üzerlerinden rahatlıkla tırmanıp evlerimize kadar rahatlıkla gelebilmektedirler.
Hiç bir kemirgen türünde olmayan göz kapakları,kertenkelerde vardır.Bu sürüngenlerin çoğundan göz kapakları vardır ve oldukça çok hareket ettirirler.
Gekogillerde ve Amerika'da yaşayan Xantusiidae familyasının bireylerinin ise göz kapakları, kenarlarından birleşmiş olup, saat camı gibi saydam ve hareketsizdir. Yine Scincidae familyasından Ablepharus cinsi ve Lacertidae familyasından Ophisops cinslerinde gözkapağı birleşmiş olup sabittir.

Çoğu zaman halk arasında bir kertenkelenin kuyruğu koptuğundan harek ettiği ve kertenkelenin öldüğü sanılsada aslında kertenkeler kuyrukları koptuktan 1 ay içinde tekrar yeni bir kuyrukları çıkmaktadır. İlginç olan bu sürüngende çıkan 2 kuyruğun yapısı ilk kuyruğun yasına göre farklıdır. İlk kuyruktaki gibi omurgalar yoktur. Yeni kuyruğa kıkırdak dokusundan bir yapı destek olur.Buna ilave olarak eğer kertenkelenin kuyruğunun bir bölümü koptuğundan yeni oluşan kuyrukla beraber çatal kuyruğa sahip oluyorlar ve halk arasında bu kertenkeler çatal kuyruklu kertenkeleler olarak isimlendirilmiştir.

kertenkele türleri,kertenkele çeşitleri,kertenkele,kertenkele fotoğrafı,kertenkele resimleri,kertenkele resim,kertenkele foto Kertenkelelerin kuyrukları koptuğu zaman bir ayı geçmeyen bir zaman içinde yeni bir kuyruk meydana gelir. Yalnız bu yeni yetişen eskisi gibi olmayıp pul, renk ve yapı bakımından farklıdır. İlk kuyruktaki gibi omurgalar yoktur. Yeni kuyruğa kıkırdak dokusundan bir yapı destek olur. Bunda pullar gayri muntazam olup derideki desen meydana getiren boyalar da yoktur. Kuyruk kopmadan kırılırsa o yerden yeni bir kuyruk uzar. Böylece çatal kuyruk meydana gelir.

Kertenkele sürüngenleri küçük böcek ve akrepler ile beslenirler.Uzun dilleri sayesinde,avlarını rahatlıkla yakalayabilirler. Kertenkele'lerin dilleri kasla harekt eder,diller üzerinde yapışkan türük hem avı yakalamak hemde avını uyuşturmak için son derece etkilidir.

Dişi kertenkeler,yumurtaları toprak altlarına saklarlar.Yumurtlama zamanları genellikle yaz mevsimi olan bu sürüngenlerin bir yumurtlamasında yaklaşı olarak 8 ile 10 arası yavru çıkmaktadır. Kertenkeleler soğuk havaları sevmidikleri için kışın mevsiminde güçlü tırnakları ile toprak altlarında kazdıkları çukarlada kış uykusuna yatarlar. Bu sürüngenler çok pasif avcılardır ancak yakınlarında geçen canlılara ve küçük böceklere saldırırlar.
Kertenke sürüngeni tehlike anında Renkleri yaşadıkları ortamlara uyduğundan kolay fark edilmeyip, yırtıcı kuş ve yılanlardan kolayca kurtulurlar. Tehlike anında kuyruklarının son kısmını kopararak hızla bir yarığın içine dalıp gözden kaybolurlar. Böcek ve kurtlarla geçindiklerinden insanlar için faydalı sayılırlar.

BURSA,İSTANBUL VE İZMİR'İN TÜM SEMTLERİNE İLAÇLAMA SERVİSİMİZ VARDIR

bursa kene ilaçlamaDoğru ilacı seçmek kertenkele türü için


kene sorularıDoğru uygulmayı,doğru yere yapmak


kertenkele türleri,kertenkele çeşitleri,kertenkele,kertenkele fotoğrafı,kertenkele resimleri,kertenkele resim,kertenkele fotoKertenkele ile beslenen hayvanların başında, kaplumbağa, tilki, çakal ve yırtıcı kuşlar gelir. Bahar yağmurları ile yuvaları su ile dolan kertenkele, kendine yeni yuva arayışı içinde sığınacak bir yer bulmak için evlere kadar girer. Ev ve bahçedeki bitkilere zarar vererek evlere mikropları taşır. Kertenkele ile mücadele de bireysel yöntemler başarılı sonuç vermez. İşinde uzman Sağlık Bakanlığı onayı ile çalışan ilaçlama şirketimizden yararlanabilirsiniz.Kertenkele ilaçlama'sı ev içinde ve bahçelerde olmak üzere iki farlı yöntemde uygulanmaktadır. Eğer bahçenizde kertenkele problemi varsa Biz marmara ilaçlama olarak Bahçe tipi pülverizatörleri yöntemleri ile ilaçlama yapılması tavsiye ediyoruz.Marmara Grup,İstanbu,bursa,kocael, ve izmir olmak üzere 4 ana şbe bu illere bağlı 50 alt şube ile böcek ve kemirgen ilaçlama hizmetleri vermektedir.Her ilaçlama uygulamamızda olduğu kertenkele ilaçlama çalışmalarımızda müşterilerimize kertenkeler'den kurtulmak adına %100 garanti vermektedir.
Bu bağlamda kertenke ilacları ve kertenkele'ye uygulancak ilaçlama yöntemleri mutlaka ve mutlaka ya ziraat mühendisleri denetimde yada ziraat mühendislerinin hazırladığı ilaçlar ile olmalıdır.

ev ilaçlama