bursa ilaçlama
 ilaçlaması

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları

Anasayfa  

Kırkayak İlaçlama

Kısa Açıklama
:
Ev ortamına gelen kırkayaklar genellikle mutfak ve evinizin nemli ve karanlık yerlerine yerlerşir ve bu bölgelerden evin muhtelif bölümlerine dağılır ve ürerler.
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
Kırkayak çeşitleri,kırkayak özellikler ,kırkayak ne yer, kırkayak ile çiyan arasındaki farkları , kırkayak ilac, sarı kırkayak, siyah kırkayak, kırkayak ilacı nedir , kırkayaklardan nasıl kurtulabilirim,
kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları Kırkayaklar çok bacaklılar sınıf'da eklem bacaklı bir böcek türüdür.Genellike kırkayakların görüntüleri kırkayaklar ile karıştırılır ve çiyan ısırmalarını veya sokmalarını insanlarımız kırkayak böceğinin soktuğunu zannederker.Kırkayakların doğrudan insanlara verdiği zararlar olmasada üzerinde taşıdıkları mikropları yiyeceklere bulaştırarak çeşitli mide bulantısı ve enfeksiyonlara sebep olmaktadır. Dünyada Yaklaşık olarak 12,500'den fazla kırkayak çeşiti vardır ve bunların yarısı kadarı ülkemizde görülmektedir.Kırkayaklar,geneliikle sulu ve nemli yerlerde yaşamayı çok severler ve bu bölgelerde çok görülmektedirler. Kırkayakaların ayak sayısı 10- ile 700 civarı değişmektedir bu değişim zamanla fazlalaşır ve ergin bir kırkayak 700 kadar ayakları vardır.Bu kadar çok ayağı olann kırkayaklar hızlı hareket eden bir böcek türüdür. Bir çif antenleri bulunan bu böcekler,antenlerini dönüş yollarını bulmak için kullanırlar.Kırkayaklar dünyanın hemen hemen her bölgesinde yaşamaktadır ve yaşadıkları bölgelere göre değişik renklerde kırkayaklar vardır.Genel olarak kırkayakların rengi bilinen en belirgin renkleri sarı, kahverengi, siyah ve diğer renklerde olabilirler. Bazen kırkayakların üzerindeki bölmelerde farklı renklerde olabilmektedir.

Kırkayak ile çiyan arasındaki farklar

Çiyanlar zehirli olan bir böcek türüdür,çiyanlar zehirli olmalarına rağmen çoğu zaman insan derisini delemez ve sadece ısırmakla yetinirler.Kırkayaklar ise çürükçül ve zehirsiz bir böcek türüdür ve besin kaynaklarını bitkilerden,evlerimizde ise yerlere kırıkladığımız yiyeceklerden sağlarlar. Kırkayaklar soğuk ve yağmurlu havaları severken çiyanlar bunun tam aksine havalar ısındığına ortaya çıkarlar.Hem kırkayak hemde çiyan boy ve genişlik yapıları hemen hemen aynıdır ve evlerimizde boş duvar çatlaklarında veya kuytu karanlık köşelerde yaşamaktadırlar. Her iki böcek türüde fazla rahatsız edilmekten hoşlanmaz bu sebeple genelikle terkedilmiş evlerde veya apartmanlarda daha çok görülmektedir. Kırkayaklar çiyanlara göre daha atik ve daha kurnaz bir böceklerdir.Çünkü kırkayaklar tehlike anlarında ölü takliti yaparak doğada çoğu düşmanına karşın üstünlük sağlarken çiyanlar kırkayaklara göre daha yavaş hareket ederler.

Kıkrayak ilaçlaması hizmeti verdiğimiz iller arasında İstanbul Kıkrayak ilaçlama,izmir Kıkrayak ilaçlama ve izmit Kıkrayak ilaçlama şubelerimiz vardır.

Kırkayak ile mücadele

Kırkayaklar genellikle bahçeli olan nemli ve sulak alanlarda çok görülen bir böcek türüdür.Kırkayaklar ile bireysel mücadele ile uğraşmaktansa bu işi bilen bir profesyonel bir ilaçlama şirketine danışmak en doğrusu olucaktır.Kırkayak ilaçlamauygulamarında bu böceklerin çok yoğun bulundukları bölgere özel sıvı ilaçlarımızı kullanmaktayız. Bu böcekler ile mücadele kırkayakları iyi tanımak ve hangi ilaca ne kadar tepki verceğini iyi çözmek gerekmektedir.Kırkayaklar trake sistemi solunum yapan böceklerdir bu yüzde3n bu böcekler sıvı ilaçlama uygulanınca solunum yoluycak sıvı ilaç kırkayağın solunum ve burdan sonra kan dolaşıma hemen tesir edicek ve ölüm gerçekleşicektir.Kırkayaklar çabuk üreyen bir böceklerdir.Bu yüzden görüldüğü andan itibaren mücadeleye başlanması çok önemlidir!!Marmara Grup olarak İzmir,Bursa,İstanbul,Kocaeli olmak üzere toplam 47 şubemizle haftanın 7 günü 24 saat garantili kırkayak ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

KIRKAYAK İLAÇLAMA FİYATLARI

ilaçlama fiyatlarıPiyasa bir çok kırkayak ilacı adı altında böcek ilacı satılmaktadır ama bu ilaçların hiç biri kırkayaklar tam anlamıyla etki edebilceği ilaçlar olmayıp genelikle bütün böcekler için satış amacıyla yapılmış genel böcek ilaçlarıdır.Kırkayak ilaçlama fiyatlarımız İstanbul,İzmir,Bursa ve Kocaelinin neresinde olursanız olun aynı ve ekonomiktir. Özellike şunu belirtmek isteriz ki evinizde yaptırmak istediğiniz bir böcek ilaçlama uygulamsına ayırcağınız maliyet ile evinize temizlik için ayırcağınız bütçe hemen hemen aynıdır.


Kırkayak Hakkında Bilgiler

Yaşadığı Yer:Sıcak ve ılık iklimlerin nemli bölgelerinde ,çürümüş tütük,yaprak ve taşlar altında
Özellikler:Vücutları yuvarlak,halkalı,her halkada ikişer çift baak çıkar.Bitkisel besinler ile beslenir.
Çeşitleri:7000'den fazla türü vardır
Çok bacaklılar(Myriapoda) sınıfının "Diplopoda" takımında eklem bacaklılar.Vücutları belirgein bir baş ve çok sayıda halkalardan(bölüt) meydana gelmiştir.Her halkada ikişer çift bacak bulunur. "Diplopoda" çift bacaklı demektir. Başlarında bir çift bacaklı demektir.Başlarında bir çift anten ve ikişer gözü vardır.Gözleri az çok böceklerin bileşik gözüne benzerse de,dikkat edildiğinde basit(osel) gözlerin meydana getirdiği bir çift küme olduğu anlaşılır. Bazı türlerinde göz bulunmaz.Yaşayışlarında uygun olan antenlerinde koku alma tüyleri çok gelişmiştir. İç anatomisi çıyanınkine benzer.Çiyanlar etçil,kırkayaklar otçuldur.Çok ayaklı olmalarına rağmen çok yavaş hareket ederler.Kırkayakların vücut halkalarından ikişer çift bacak çıkmasına karşılık çiyanlarda birer çift çıkar.Bacakların sayısı,türe göre değişir. Kırkayakların çoğunda 115 çift bacak bulunur.Çiyanlarda 15 çiftten 173 çifte kadar değişir.

kırkayak türleri,kırkayak çeşitleri,kırkayak,kırkayak resimleri,kırkayak fotoğrafları Çok baaklılarda her zaman tek sayıda bacak çifti vardır.Kırkayakların embriyo döneminde her halkada bir bacak bulunur.Yetişkinlerin her halkası iki embriyon parçası ihtiva ettiğinden iki çift bacaklı olurlar.Kırkayaklar trake sistemi solunum yaparlar.
Kırkayaklar sıcak ve ılıman bölgerde yaşayan kata hayvanalarıdır.Genellikle koyu kahverenklidir.Gündüzleri nemli yerde yaprak,ağaç kabukları ve taşların altına gizlenir,gece beslenmeye çıkar.Çoğunlukla çürümüş bitkisel besin yerler.Bazen tarlada,sürüler halinde bitkilerin kök ve filizlerini de yediklerinde büyük zararlar yaparlar.Çileklere çok musallat olurlar.İnsan ve hayvan dışkılarını yediklerinden,tenya(şerif) yumurtalarını yayılmasına yardım ederler.Yuttukları bağırsak parazitlerinin yumurtalarını,sindirmeden tekrar dışarı atarlar.Boyları 1-20 cm arasıdna değişir. Benekli Kırkayaklar 10-18 mm. boyundadır.Ülkemizde 15-20 cm ye ulaşanları vardır.Yumurta ile ürerler.Yumurtalar,toprakta yapılmış bir yuvaya yumurtlanır ve dişi tarafından korunur.Genellikle yavrular 12-15 gün sonra yumurtalardan çıkarlar.Hayatları boyunca bir kaç kez kabuk değştirirler.Her deri değiştirmede,vücut halkalarının sayısı artar.Larvalar,bir yıl içersinde erginleşir.Kitinli derileri,antibiyotik etkisi olan,pis kokulu zehirli bir sıvı salgılar.İri olanlarının salgısı,insan elini tahriş eder.Testiden su içerken yutulursa,zehirlenme sebep olabilir.Bazen yapraklar üzerinde dolaşır.Korkutuldukları zaman kendilerini yere atarak saat zembereği gibi helezoni kıvrılır,ölü takliti yapar.


Evlerde Kırkayak Olma Sebepleri

Her canlı ve böcek türü olduğu gibi kırkayaklarda su ve besin kaynağı arayışı içindedirler ve evlerimize temel girme sebepleri açık bıraktığımız çöpler veya mutfaklarımızda hijyen kurallarına uymayışımızdır. Kırkayaklar evlerimizin içinde genellikle nemli ve karanlık ortamlarda yaşamayı seçerler.

 

Sık Sorulan Sorular

izmir ilaçlama sorulan sorular

Sık Sorulan Sorular

bursa kene ilaçlamaKırkayak İlaçlama fiyatları?

kırkayak sorularıkırkayak ısırmasında ne yapılmalı

kırkayak sorularıZehirli kırkayak

kırkayak sorularıKırım Kongo Kanamalı Ateşi'nin belirtileri nelerdir?

kırkayak sorularıkırkayak zehirlimidir?

ev ilaçlama