bursa ilaçlama
 ilaçlaması

zehirli kene,zehirli kene fotoğrafları,zehirli keneler,zehirli keneler ile mücade,zehirli kene resimleri,zehirli kene fotoğrafları

zehirli kene,zehirli kene fotoğrafları,zehirli keneler,zehirli keneler ile mücade,zehirli kene resimleri,zehirli kene fotoğraflarızehirli kene,zehirli kene fotoğrafları,zehirli keneler,zehirli keneler ile mücade,zehirli kene resimleri,zehirli kene fotoğrafları

Anasayfa Kene İlaçlama   

Zehirli Kene

Kısa Açıklama
:
Keneler aynı pire ve tahtakurusu gibi kan emen ve konakçıl böcek türleridir.Yanlız keneler aynı zamanda mükenmel bir taşıyıcı olarak vücutlarında taşıdıkları bütün kimyasalları insanlara geçiren canlılardır!!
Konuyla İlgili Sayfalar
:
Konu Başlığı
:
Türkiye'de kene sayısı arttıyor mu?
kene çeşitleri Zehirli keneler güçlü dişleri sayesinde insan ve hayvanlara yapışırak kan emer ve beslenirler.Bu emdikleri yerler vücutta daha sonra kırmızı şişliler olarak görülür ve emdiği yerlerden vücutlarımaza zehir salgılarlar. Virüs ile bulaşmış keneler, kan emişini tamamladıktan sonra ayrılırken bir sıvı salgılarlar. Virüs genellikle bu sıvı ile bulaşır. Kan emdikleri ve virüsü bulaştırdıkları tüm canlılar hasta olabilir fakat hastalık genellikle hayvanlarda hafif ve bulgusuz seyreder. Bu nedenle daha az görülmekle birlikte hasta hayvanların salgıları ve kanları aracılığıyla da hastalık bulaşabilir.
Son yıllarda insanları ısırması sonu özellike ülkemizde bir çok ölüme sebep olan zehirli kene ile aslıda bir kaç doğru yol izlendiği taktirde mücadelesi oldukça basit ve maliyeti az az rakamlardır. Zehirle keneler ile mücadele başlamadan önce hangi kenenin zehirliolcağını,kene sokmasında ne yapılma gerektiğini,keneler için hangi böcek ilacının uygulanması gerektiği iyi bilinmeledir.
900'Den fazla kene türü vardır ve hepsinin tek bir ortak noktası vardır kanı çok sevmeleri ve yaşamlarını sürdürmek için üzerinde bulundukları konakçısından kan emerek beslenirler.Ülkemizde bilinen en zehirli ve öldürücü kene türü kırım kongo kenesi ve bulaştırdığı hastalık olan kırım kongo kanamalı ateşidir.Bu hastalık kenelerin insanları ısırdığı esnada vatandaşların keneyi farketip bilinçsiz bir yolla çıkarmaya çalışması sonucu panik olan kenelerin kan emdiği esnada bu panik haliyle bütün taşıdığı virüsleri üzerinde bulunduğu canlıya aktarır ve bçylece insanlar kırım kongo kanamalı ateşi hastalığı yakalanmış olur.Hastalığın ilk etkisi baş dönmesi ve ani mide bulanmalarıdır,Bu etkiler görülür görülmez hemen bir hastaneye gidilmelidir aksi taktirde hasta 2 hafta içinde hayatını kaybedicektir.
kene çeşitleriKene ilaçlama konusunda İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı ilaçlama şirketleriyle iletişim geçinve kesinlikle bu işte tecrübeli bir firma seçmelisiniz.Keneler için kullanılacak ilaç %100 keneleriçin yapılmış özel dozlarda hazırlanmış ilaçlar olmak zorundadır ve sıvı ilaçlama yöntemi ile her bir noktaya etki ederek kenelerin saklandıkları yerlerde etki etmelidir.
  

Sık Sorulan Sorular

Zehirli Kene Nasıl Çıkartılır?

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi taşıyan kenelerin diğer kenelerden farkı var mı?


Kene Isırmasından Sonra Ne Yapılması Gereklidir?


Keneyi çıkaramazsak ya da yanlış çıkarırsak ne yapmak gerekir?


ev ilaçlama